נער הותקף ואושפז רק בגלל סיגריה

חבורת צעירים פנו לבן 15 שלא הכירו בבאר שבע וביקשו ממנו סיגריה. כשהשיב שאין לו - חטף. "הם יצרו מעגל סביבנו והתחילו להרביץ", שיחזר את המתקפה שכללה גם מקלות ואבנים. כדי להציל את חייו העמיד פני מת

צפו בדברי הנער שהותקף

"תבואו זריז, מפוצצים מישהו במכות": קשה להאמין, אך חטאו היחיד של א' - תלמיד מצטיין בן 15 מבאר שבע - היה שלא נתן סיגריה לצעירים שביקשו ממנו. א', שנפגש עם חברים בערב שישי, הוכה על ידי החבורה ונאלץ להעמיד פני מת על מנת שיעזבו אותו לנפשו. בשיחה עם חדשות 2 הוא שחזר בפחד: "יכולתי באותו לילה לשלם בחיים שלי בגלל שלא הייתה לי סיגריה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה די טיפשי שבגלל סיגריה בן אדם צריך לחטוף מכות, לאן הגענו במדינה הזו?" אמר א', שהותקף ונזקק לאשפוז בבית החולים סורוקה. גם לאחר השחרור מבית החולים א' חושש להסתובב מחוץ לביתו וללכת לבית הספר. 

הסיפור החל כאשר א' וחבריו ניסו לתפוס מונית, וחבורת נערים בני גילם ניגשה אליהם. "השלושה שאלו אם יש סיגריה, ואמרנו שאין", סיפר. התשובה הזו הספיקה לחבורת הנערים לתקוף את א' באכזריות, להכות אותו במקלות, באבנים ובאגרופים. "איך שבאנו ללכת הגיעו עוד ארבעה-חמישה מהם, הם יצרו מעגל סביבנו והתחילו להרביץ", הוסיף.

"לא אכפת להם אם הם יהרגו או לא"

א' וחבריו ניסו להתרחק מהמקום, אבל זה לא עזר. החבורה החלה לרוץ אחריהם. בשלב הזה א' ניסה לצלם את התקיפה ולזעוק לעזרה. חבריו הצליחו להימלט - הוא לא הצליח והמשיך לחטוף.

"הם זרקו עליי אבנים, נתנו לי בעיטות ואגרופים ושברו עליי מקל - הרגשתי שאני הולך למות", סיפר א', שהחליט להפסיק לקרוא לעזרה על מנת שיניחו לו. "חשבתי שאם לרגע אני לא אצעק הם יחשבו שקרה לי משהו או שאני מת, אז הם יעזבו וילכו. הם היו שיכורים ונראו כאילו לא אכפת להם מה יקרה - יהרגו או לא יהרגו".

לנה, אמו של א', הזדעזעה מהמקרה. "מאוד כאב לי שזה שלא יכולתי לעזור לבן שלי", אמרה בבכי. "איך אפשר ככה להתנהג לאנשים? איזה חינוך זה? אנחנו בני אדם, חיות לא מתנהגות ככה".

4 חשודים נעצרו לאחר מרדף בזירה

שלושה עדי ראייה הבחינו באירוע ואחד מהם התקשר למשטרה והזעיק עזרה. "ברחוב מבצע יואב קבוצה של אנשים מפוצצים שם בן אדם, הוא על הרצפה, יש מצב שהוא גמור", אמר למוקדנית. "תבואו זריז, יש שם בלאגן חבל על הזמן". מספר ניידות של שוטרי מרחב נגב פתחו במרדף ועצרו ארבעה תוקפים תוך זמן קצר. בימים הקרובים יוגש נגדם כתב אישום בגין תקיפה.

"מה שמטריד פה זה שזה אירוע אלימות שלא נבע משום מקום", אמר פקד אלון סוזנה, קצין נוער בתחנת משטרת באר שבע. "זו אכזריות שהתחילה בלי קנטור, בלי שום הובלה מצד הקורבנות. תגובה מהירה מנעו נזק חמור עוד יותר לקורבן".