עו"ד דוד קשרה עצמה לחלק מהחשדות

במהלך הדיון בהארכת מעצרה של פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר רות דוד חשפה המחלקה לחקירות שוטרים פרשה נוספת: דוד חשודה כי נתנה שוחד לעובד ציבורי שעדיין מכהן בתפקידו. הראיות בפרשה הגיעו לידי אנשי מח"ש רק הבוקר. בתוך כך נודע כי הבוקר שינתה דוד את גרסתה וקשרה את עצמה לאחד החשדות נגדה

הפרשה ממשיכה להסתעף. פישר ודוד (פלאש 90 - יהונתן סינדלר)

התפתחות דרמטית בפרשת פישר: פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, עו"ד רות דוד, שינתה הבוקר (ראשון) את גרסתה בפני חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים ולראשונה מאז נעצרה קשרה את עצמה לאחד החשדות נגדה והודתה כי העבירה לקבלן יאיר ביטון מידע על חקירות המתנהלות נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם תחילת חקירתה הודתה דוד כי העבירה מידע לידי הקבלן הבכיר יאיר ביטון, אך התעקשה כי לא ידעה מה תוכן המעטפה. עם זאת, בחקירתה הבוקר הודתה דוד כי ידעה מה יש בתוך המעטפה ובכך למעשה קשרה את עצמה לחלק מהחשדות.

למרות בקשת המחלקה לחקירות שוטרים להאריך את מעצרה של דוד בארבעה ימים, החליט בית המשפט להאריך את מעצרה ביממה בלבד ולשלוח אותה מחר לשלושה ימי מעצר בית, לאחר שקבע כי כבר לא נשקף חשש שתשבש את החקירה. כמו כן נקבע כי בחודשיים הקרובים היא לא תורשה לעסוק בעריכת דין.

הקבלן יאיר ביטון בבית המשפט (חדשות 2)

מוקדם יותר הותר לפרסום שיאיר ביטון, מבעלי חברת הבנייה ב. יאיר, הוא הקבלן הבכיר החשוד במתן שוחד ובתיווך לשוחד. מעצרו הוארך בארבעה ימים. במשטרה חושדים כי ביטון שילם שוחד במאות אלפי שקלים, שהתחלק על פי החשד בין עו"ד רונאל פישר לבין רב פקד ערן מלכה, בתמורה למידע על חקירות סמויות שהתנהלו נגדו. על פי החשד - עו"ד רות דוד היא שהעבירה לביטון את המידע באמצעות מעטפה.

בעבר התנהלה נגד ביטון חקירה מתוקשרת בחשד למעורבות בהלבנת מיליוני שקלים באמצעות אנשי ארגון הפשע של יצחק אברג'יל. ביטון אף חשוד בכך שפנה בעבר לקובי כחלון, אחיו של שר האוצר המיועד ומי שהיה סגן ראש העיר ירושלים, והציע לו לשלם שוחד לפישר בתמורה לביטול התיק שהתנהל נגדו. פרקליטו של ביטון טען בדיון כי הדברים כבר עלו בעבר וכי בזמנו נערך לו עימות עם כחלון.

ביטון מסרב לענות לשאלות החוקרים הקשורות ביחסיו עם עורך הדין רונאל פישר ועורכת הדין רות דוד, בטענה כי המידע נופל תחת חיסיון עורך דין-לקוח. עם זאת, בית המשפט דחה את הטענה וקבע כי החיסיון אינו תקף כאשר מדובר בחשד לעבירה פלילית.