הקבלן החשוד בפרשת פישר: יאיר ביטון

בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרו של בעלי חברת הבנייה ב. יאיר, החשוד במתן שוחד ובתיווך לשוחד. על פי החשד שילם ביטון לעו"ד רונאל פישר ולרב פקד ערן מלכה מאות אלפי שקלים בתמורה למידע על חקירה שהתנהלה נגדו. עו"ד דוד חשודה גם במתן שוחד לעובד ציבור

הקבלן הבכיר שנעצר לפנות בוקר (ראשון) במסגרת פרשת רונאל פישר בחשד למתן שוחד ולתיווך בשוחד הוא יאיר ביטון, מבעלי חברת הבנייה ב. יאיר. לפנות ערב האריך בית משפט השלום בירושלים את מעצרו של ביטון בארבעה ימים. כמו כן הוארך ביממה מעצרה של פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, עו"ד רות דוד, החשודה בתיווך לשוחד ושיבוש הליכי משפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשטרה חושדים כי ביטון שילם שוחד במאות אלפי שקלים, שהתחלק על פי החשד בין עו"ד רונאל פישר לבין רב פקד ערן מלכה, בתמורה למידע על חקירות סמויות שהתנהלו נגדו. על פי החשד, מי שהעבירה לביטון את המידע על חקירתו באמצעות מעטפה היא עו"ד רות דוד.

רונאל פישר וערן מלכה (פלאש 90 יונתן סינדלר, מרים אלסטר)

בעבר התנהלה נגד ביטון חקירה מתוקשרת בחשד למעורבות בהלבנת מיליוני שקלים באמצעות אנשי ארגון הפשע של יצחק אברג'יל. ביטון אף חשוד בכך שפנה בעבר לקובי כחלון, אחיו של שר האוצר המיועד ומי שהיה סגן ראש העיר ירושלים, והציע לו לשלם שוחד לפישר בתמורה לביטול התיק שהתנהל נגדו. פרקליטו של ביטון טען בדיון כי הדברים כבר עלו בעבר וכי בזמנו נערך לו עימות עם כחלון.

עוד עלה בדיון בהארכת מעצרו של ביטון כי בעבר, בעקבות מידע חסוי שהגיע לידיו על כוונה לעצור אותו, הוא נמלט מהארץ. הנושא הזה היה אחד הטעמים בהחלטת בית המשפט להאריך את מעצרו בארבעה ימים.

עו"ד רות דוד (פלאש 90 יונתן סינדלר)

שלשום נרשמה דרמה בבית משפט השלום בירושלים כשדוד, החשודה בתיווך לשוחד בפרשה, התעלפה עוד בטרם החל הדיון בהארכת מעצרה. היא טופלה במקום, אך בהמשך פונתה באמצעות אמבולנס לבית החולים שערי צדק בעיר. היום כאמור הוארך מעצרה ביממה.

הדיון בעניינה החל ללא נוכחותה, במהלכו רמזו נציגי המחלקה לחקירות שוטרים כי ביימה את התעלפותה. "היא פעלה כפי שייעצה בעבר לחשודים אחרים", אמרו. מנגד טען פרקליטה, עו"ד יאיר גולן כי מדובר בטענה מקוממת. לאחר שנבדקה בבית החולים, היא הוחזרה לבית המעצר.