צפו: עוקץ לאור יום בבית שמש

שלישיית נוכלים מאזור בית שמש הצליחה לגרוף לכיסה סכום נאה של כמה עשרות שקלים לאחר שחבריה כייסו עובר אורח אורח תמים. מבצע הגניבה, ששילב גם פעולת הסחה מתוחכמת, תועד כולו במצלמת האבטחה של חנות צעצועים סמוכה. לאחר הצפייה בצילומים פתחה המשטרה בחקירה

מצלמות האבטחה של חנות בבית שמש היו היחידות הבוקר (ראשון) לקלוט בזמן אמת את תרגיל העוקץ שהוציאה לפועל שלישיית נוכלים שכייסה במקצועיות כמה אלפי שקלים מתחת לאפו של עובר אורח תמים. בעקבות התיעוד פתחה המשטרה בחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד התקרית, שפורסם לראשונה באתר "שוס הדרך", נראים שני חשודים וחשודה נוספת כשהם עומדים בסמוך לפתחה של חנות צעצועים מוכרת בעיר, ומתקרבים באורח מקרי – לכאורה – לגבר שנראה עומד ושוחח בטלפון הנייד שלו.

עם זיהוי שעת הכושר כעבור מספר שניות, נראית החשודה כשהיא מתקרבת אל האיש ומגניבה את ידה לעבר כיס מכנסיו בחסותו של אחד החשודים האחרים שנראה דרוך וערוך לביצוע פעולת הסחה במקרה הצורך. לבסוף מצליחה החשודה לדוג את המעטפה באלגנטיות ולהסתלק מהמקום, לא לפני שהיא מעוררת את חשדו של בעליה.

רגע לפני שהספיק לצאת בעקבותיה של הנוכלת ארוכת הידיים, נתקל הקורבן התמים בתרגיל הסחה שרקמו שני החשודים האחרים שמעידים בפני הקורבן כי הבחינו בגנבת בורחת לכיוון הנגדי. מששב למקום בידיים ריקות ממרדף השווא שניהל, התקשר האיש למשטרה ודיווח על גניבת מעטפה ובה כמה אלפי שקלים.

"בהתחלה הייתי בטוח שהוא צוחק איתי", סיפר בעל החנות שבתחומה התרחשה הגניבה. "ראיתי אותו מתרוצץ ימינה ושמאלה כשהוא צועק שדפקו לו כסף. אמרתי לו שלא ראיתי שום דבר. כשהמשטרה הגיעה למקום החוקרים ביקשו לראות את תיעוד המצלמות".

לאחר שצפו בחומרים, הודה בעל החנות כי הוא אינו מזהה את החשודים, אך העריך כי מדובר בחברי כנופייה שתכננו את המעשה היטב. "אני מניח שהם עקבו אחריו מהבנק", אמר בעל החנות. "אחד מהם היה נראה לי מוזר, במיוחד אחרי שהוא לקח עיתון ברוסית והעמיד פנים שהוא קורא בו. הוא כל כך לא היה מרוכז, עד שהוא כמעט הלך איתו מהחנות מבלי לשלם. לא ראיתי דברים כאלה בחיים שלי, רק בסרטים".

לאחר שצפו בחומרים המצולמים פתחו במשטרת בית שמש בחקירת המקרה, כאשר לפי שעה לא נשללת האפשרות כי השלושה הם רק חלק מכנופייה גדולה יותר.