איומים על חיי ראש עיריית אשקלון: "הוצאנו עליך חוזה"

ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני קיבל בימים האחרונים איומים על חייו. בשיחת טלפון שקיבל נאמר לו: "הוצאנו עליך חוזה". במשטרה מעריכים שמדובר בגורמים עברייניים שמאיימים על ראש העיר, שהנהיג רפורמה בבתי העסק שבחופי הים - מה שפגע בהם כלכלית. לשמעוני הוצמדה אבטחה ברמה הגבוהה ביותר

שוב איומים על חייו של ראש העיר: ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני, קיבל בערב ל"ג בעומר (רביעי) איומים על חייו. על פי החשד, גורמים עברייניים שהתקשרו אליו איימו עליו: "הוצאנו עליך חוזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות השיחה, העלתה המשטרה את רמת האבטחה סביב שמעוני לדרגה 6 - הדרגה הגבוהה ביותר. זוהי הפעם השלישית שבה מציבים אבטחה לראש העיר, המכהן שנה וחצי בלבד בתפקידו.

במשטרה פתחו היום בחקירה, ועל פי אחת ההערכות הרקע לאיומים הוא ככל הנראה כוונתו של שמעוני לקיים מכרזים חוקיים להפעלת מתקנים לממכר מזון מפוקח בחוף הים באשקלון ולהסדיר את מתקני הפסולת, מה שהיה עד כה נחלתם של ארגוני הפשיעה שגרפו לכיסם סכומי כסף גדולים. בשיחה עם חדשות 2 Online אמר שמעוני, כי למרות האיומים הוא לא יכנע ושבכוונתו להמשיך במדיניות שלו.

"זה מפחיד, אבל לא אשנה את דרכי"

כבר בשבוע שעבר הגיע למשטרה מידע על כוונה לפגוע בשמעוני. בתום הערכת מצב במשטרה הוחלט כי ישנו איום ממשי על חייו. על כן הוחלט להציב סביבו מערך אבטחה צמוד במשך 24 שעות ביממה. במסגרת מערך האבטחה אף הוקמה עמדת שמירה מחוץ לביתו.

"לומר שאני לא חושש או לא פוחד? אני אשקר", אמר שמעוני לחדשות 2. "יש לי משפחה, יש לי שלושה בנים קטנים, יש לי אישה מדהימה, כן, זה מפחיד. השאלה אם זה גורם לי למצמץ ולשנות כיוון? חד משמעית לא. זו דרך נפשעת ונתעבת, כל האיומים האלו על בני משפחה, על אישי ציבור. צריך להוקיע את זה מהערים ומהמדינה. אני סומך על הקדוש ברוך הוא ועל המשטרה שעושה עבודה טובה. אני מעריך שהכל יהיה בסדר".