המשטרה: להאשים ברצח 8 חברי ארגון פשיעה

ראש ארגון הפשיעה יוסי מוסלי אמנם שוחרר, אך המשטרה הודיעה כי גיבשה תשתית ראייתית נגד שמונה מאנשיו בגין מעורבות בשישה מקרי רצח. "פרשה שתשפיע באופן מהותי על יכולת הפעולה של ארגון פשיעה מהגדולים בארץ", אמר מפקד מחוז מרכז

אילוסטרציה

אחרי מבצע המעצרים המתוקשר של חברי ארגון הפשיעה של יוסי מוסלי לפני כחודש, אומרים במשטרה כי גיבשו תשתית ראייתית נגד שמונה חשודים בשורת עבירות ובהן רצח, ניסיון רצח, החזקת אמל"ח וקשירת קשר לביצוע פשע. מחר יוגשו כתבי אישום נגד ארבעה מהם. את מוסלי עצמו - שהיה המטרה המרכזית - לא הצליחו במשטרה להפליל והוא שוחרר ממעצר לפני כשבוע וחצי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשטרה גיבשה תשתית ראייתית להגשת כתבי אישום נגד שמונה מחברי הארגון של מוסלי: אלון מימון, רועי אשולי, שי אשולי, קובי מרציאנו, ליאור גרינברג, ניר דבח, אביאל ווהל ועמרם כהן. בין מקרי הרצח שבהם יואשמו: רצח בר כהן ב-2012, הרצח הכפול של אוהד פרנקו ודניאל סמארה בראשון לציון ב-2012, רצח רונן גבריאלי ב-2009, ורצח ירין שאטי ב-2012.

"מדובר בחקירה גדולה ומסועפת ולהצלחתה שותפים ימ"ר ת"א ומרכז ובכירי פרקליטות, המלווים באופן צמוד ומקצועי את כל שלבי החקירה", אמר מפקד מחוז תל אביב ניצב בנצי סאו. "זו ההוכחה כי כאשר ישנו שילוב זרועות של גורמי אכיפת חוק וריכוז מאמץ ניתן להגיע לתוצאות משמעותיות במסגרת המלחמה בפשיעה החמורה".

יוסי מוסלי, ארכיון

מפקד מחוז מרכז ניצב מוטי כהן הצטרף לברכות על החקירה המוצלחת: "החקירה הרימה מסך מעל התנהלות ארגון פשיעה, תוך חשיפת חשודים בביצוע עבירות מהחמורות שיש, סדרת מקרי רצח, שהתבצעו במרכזי אוכלוסייה. זו פרשה שתשפיע באופן מהותי על יכולת הפעולה של ארגון פשיעה מהגדולים בארץ".

מקרי הרצח שעמדו במוקד החקירה בוצעו במסגרת מלחמה בין ארגוני פשיעה על שטחי שליטה, שגבתה בשנים האחרונות כ-20 קורבנות. החקירה, שנוהלה בשיתוף ימ"ר ת"א וימ"ר מרכז, התבססה על עד מדינה שגוייס ומסר בחקירתו מידע על הארגון של מוסלי.

במשטרה חשבו כי עד המדינה, שהיה בעברו אחד הבכירים בארגון מוסלי, יצליח למסור מספיק מידע כדי לקשור את מוסלי עצמו למקרי הרצח, אך המהלך לא צלח. מוסלי, שהורשע בשורת ניסיונות חיסול ונידון ל-12 שנות מאסר, שוהה בתא הפרדה בכלא בשנים האחרונות.