המשטרה עצרה קבלן בכיר בחשד ששילם שוחד לעו"ד פישר

בעלי חברת בנייה נעצר בחשד למעורבות בפרשת השחיתות שממשיכה להסתעף. במשטרה חושדים שהוא שילם שוחד שהתחלק בין עו"ד רונאל פישר לקצין המשטרה ערן מלכה, וכי פרקליטת מחוז ת"א לשעבר רות דוד העבירה לקבלן מידע על חקירה שהתנהלה נגדו באמצעות מעטפה

עו"ד רונאל פישר. ארכיון (פלאש 90)

התפתחות נוספת בפרשת רונאל פישר: חוקרי מח"ש עצרו לפנות בוקר (ראשון) קבלן בכיר, החשוד במעורבות בפרשת השחיתות. במהלך החקירה הצטברו ראיות נגדו על תשלום שוחד במאות אלפי שקלים שהתחלק - כך על פי החשד - בין פישר לקצין המשטרה ערן מלכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשטרה חושדת בנוסף שפרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, עו"ד רות דוד, העבירה לקבלן מידע על חקירתו בזמן שהתנהלה, באמצעות מעטפה. בתוך כך, נמשכת היום חקירתה של דוד ובסיומה יוחלט אם לבקש מבית המשפט להאריך שוב את מעצרה.

שלשום נרשמה דרמה בבית משפט השלום בירושלים כשדוד, החשודה בתיווך לשוחד בפרשה, התעלפה עוד בטרם החל הדיון בהארכת מעצרה. היא טופלה במקום, אך בהמשך פונתה באמצעות אמבולנס לבית החולים שערי צדק בעיר.

עו"ד רות דוד. ארכיון (פלאש 90)

הדיון בעניינה החל ללא נוכחותה, במהלכו רמזו נציגי המחלקה לחקירות שוטרים כי ביימה את התעלפותה. "היא פעלה כפי שייעצה בעבר לחשודים אחרים", אמרו. מנגד טען פרקליטה, עו"ד יאיר גולן כי מדובר בטענה מקוממת. לאחר שנבדקה בבית החולים, היא הוחזרה לבית המעצר.

כפי שדווח בחדשות 2, במח"ש חוקרים 10 פרשיות שבהן על פי החשד עו"ד רונאל פישר קיבל מידע מקצין המשטרה ערן מלכה על חקירות תמורת תשלום. בדיון הדרמטי שהתקיים בבית משפט השלום בירושלים נטען שדוד חשודה בכך שהעבירה לידיו של הקבלן מידע על החקירה שהתנהלה נגדו באמצעות מעטפה.

נציג מח"ש גם טען שערב מעצרו של רונאל פישר התקיימה פגישה שבה השתתפו מלבד פישר גם רות דוד ועדת המדינה, שהייתה העוזרת האישית של פישר. בפגישה תיאמו השלושה גרסאות עם עובדים נוספים במשרדו של פישר וזאת לאחר שהתברר להם שמכשיר הטלפון הנייד של פישר פוצח בידי החוקרים.