תיעוד: שוטר מכה נער בחוף הים

השוטר העיר לחבורת נערים שבילו בחוף אשדוד וביקש מהם לנקות אחריהם. בשלב מסויים דרש מאחד מהם, בן 18, להתלוות אליו לניידת ולהזדהות. בסרטון נראה הנער עומד ליד הניידת מול השוטר, כשלפתע זה מכה אותו באגרוף לפנים ובועט בו. מפקד מרחב לכיש הורה להעביר את החומר למח"ש

פחות משבוע אחרי הפגנת המחאה הסוערת של בני העדה האתיופית נגד אלימות המשטרה, שוב מתועד שוטר שנוקט באלימות כלפי אזרח - לכאורה ללא כל הצדקה. בסרטון שצולם בחוף ים באשדוד הוא נראה מכה נער בן 18 באגרוף, בעקבות חילופי דברים ביניהם. החומר יועבר למחלקה לחקירות שוטרים, שתפתח בחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע החל כששוטר שהיה במשמרת בחוף באשדוד פגש חבורת נערים בני 18 שבילו במקום וככל הנראה חלקם גם שתו אלכוהול. הוא ביקש מהם לנקות אחריהם והם השיבו לו, ובעקבות חילופי הדברים דרש השוטר מאחד הנערים להתלוות אליו ולהזדהות.

בסרטון נראה הנער עומד ליד הניידת מול השוטר, כשלפתע זה מכה אותו באגרוף לפניו ואז בועט בגופו. לאחר מכן הוא מכניס את הנער לתוך הניידת.

המשטרה: אין שום הצדקה למעשי השוטר

ממשטרת אשדוד נמסר בתגובה כי "חבורת צעירים שהתפרעו בחוף, ככל הנראה חלקם היו בגילופין, התבקשו מספר פעמים על ידי השוטרים להתרחק מהאזור ולא להפריע להתנהלות השגרתית. אחד מהם, הבחור שהוכה, התבקש להתלוות לתחנה ולהציג תעודת זהות, הוא סירב להזדהות. כשהשוטר החליט לעצור אותו, כמו שרואים בסרטון, התפתח דין ודברים במהלכו הוא היכה את הצעיר".

במשטרה הדגישו כי "על פניו אין שום הצדקה למעשי השוטר, אנחנו רואים את האירוע בחומרה ומוקיעים כל מקרה של אלימות, בפרט על ידי אנשי חוק. מפקד מרחב לכיש הורה להעביר את החומר במיידי למח"ש".