הערכה: מלכה לא יהיה עד מדינה בפרשת פישר

לפחות 5-6 כתבי אישום - נגד רונאל פישר, רפ"ק ערן מלכה וחלק ממוסרי השוחד - גובשו במחלקה לחקירות שוטרים. עוד מעריכים כי למלכה, שהחל לאחרונה לשתף פעולה עם המשטרה, אין עוד מידע "מיוחד" שמצדיק הסכם עד מדינה

ערן מלכה ורונאל פישר (פלאש 90 יונתן סינדלר, מרים אלסטר)

יסתפקו בעדת מדינה אחת? במחלקה לחקירות שוטרים מעריכים כי לרפ"ק בדימוס ערן מלכה, החשוד בהעברת מידע בתמורה לשוחד לעורך הדין רונאל פישר, אין מידע נוסף ו"מיוחד" לספק לחוקרים שיכול לאפשר הסכם עד מדינה איתו. לכן ההערכה היא כי בשלב זה אין כוונה להיעתר לבקשתו להסכם מסוג זה. בשלב זה קיימת בתיק עדת מדינה אחת - עוזרת אישית של פישר לשעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מלכה החל בימים האחרונים לשתף פעולה עם חוקריו, אך המידע ככל הנראה אינו מצדיק הסכם. בניגוד למספר דיווחים, אין שוטרים או שופטים נוספים החשודים במעורבות בפרשה. במחלקה לחקירות שוטרים קיבלו החלטה להגיש כתבי אישום נגד החשודים העיקריים לפחות - פישר ורפ"ק מלכה - ובשלב זה נבדקת המעורבות של עו"ד רות דוד בפרשה, אך לא ברור בשלב זה האם יתגבש כתב אישום נגדה.

במקביל התגבשו ראיות גם נגד מספר משלמי שוחד: ב-10 פרשיות שולמו מאות אלפי שקלים לפישר ומלכה על פי החשד, וההערכה היא כי יוגשו כתבי אישום נגד חמישה או שישה ממשלמי השוחד.

ראוי לציין שמי הביא לתפנית בפרשה הזו היו דווקא שוטרים ביחידה מיוחדת, שהצליחו לפצח את הטלפונים הניידים של רונאל פישר והעוזרת שלו, שהפכה כאמור לעדת מדינה. קוד הנעילה של השניים נפרץ על ידי השוטרים, והמידע שחולץ הוביל להתפתחויות בחקירה.

חשוד בפרשה. פרופ' ברק (חדשות 2)

יום סוער בפרשה: פני הבכיר הרפואי נחשפו, דוד התמוטטה בבית המשפט

היום (שישי) הותר לפרסום כי פרופ' יורם ברק, סגן מנהל המוסד הרפואי אברבאנל, הוא הבכיר הרפואי החשוד במעורבות ב"פרשת רונאל פישר", ונבדק האם הוא סייע בשיבוש הליכי המשפט. החשדות נגד ברק פורסמו לראשונה בחדשות 2 Online.

ברק, מנהל המחלקה הפסיכו-גריאטרית באברבנל, חשוד שהשתתף ב"פגישת השיבוש" שנערכה בין פישר לפרקליטה רות דוד-בלום בנוכחות העוזרת של פישר - שהפכה לעדת מדינה. עורך דינו של ברק הכחיש בשמו את החשדות. ברק הובא לחקירה ביום רביעי, ביום בו נחקרו גם שלושה עורכי דין בחשד למעורבות בפרשה.

התמוטטה. רות דוד-בלום (פלאש 90 יונתן סינדלר)

במקביל, הוארך מעצרה של פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר - לאחר דרמה בבית המשפט: הפרקליטה הבכירה רות דוד, החשודה בסיוע לשוחד ובשיבוש הליכי משפט, התעלפה היום לפני הדיון בהארכת מעצרה בבית משפט השלום בירושלים. דוד טופלה במקום והועברה לבית החולים שערי צדק, אך לאחר מספר שעות שוחררה מבית החולים. בהיעדרה, הוארך מעצרה ביומיים לשם המשך החקירה. במהלך הדיון רמזו נציגי המחלקה לחקירות שוטרים כי דוד ביימה את התעלפותה: "היא פעלה כפי שייעצה בעבר לחשודים אחרים".

פרקליטה של דוד, עו"ד יאיר גולן, אמר בתגובה כי מדובר ב"טענה מקוממת". בית המשפט החליט לעצור את הדיון עד לבירור מצבה הרפואי, ומאוחר יותר הוחלט להאריך את מעצרה עד ליום ראשון. לאחר שנבדקה בבית החולים, הוחזרה דוד - החשודה בשיבוש הליכי משפט ובתיווך לשוחד - לבית המעצר.