הפרקליטה החשודה התעלפה בבית המשפט

פרקליטת מחוז ת"א לשעבר, החשודה בתיווך לשוחד בפרשת עו"ד פישר, התעלפה בטרם החל הדיון בהארכת מעצרה. נציגי מח"ש רמזו כי ביימה את ההתעלפות, בעוד פרקליטה טען כי מדובר באמירה מקוממת. מעצרה הוארך

דרמה נרשמה הבוקר (שישי) בבית משפט השלום בירושלים, כשפרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, עו"ד רות דוד, החשודה בתיווך לשוחד במסגרת פרשת פישר התעלפה עוד בטרם החל הדיון בהארכת מעצרה. דוד טופלה במקום, אך בהמשך פונתה באמצעות אמבולנס לבית החולים שערי צדק בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הדיון בעניינה החל ללא נוכחותה, במהלכו רמזו נציגי המחלקה לחקירות שוטרים כי ביימה את התעלפותה. "היא פעלה כפי שייעצה בעבר לחשודים אחרים", אמרו. מנגד טען פרקליטה, עו"ד יאיר גולן כי מדובר בטענה מקוממת. בית המשפט החליט לעצור את הדיון עד לבירור מצבה הרפואי, מאוחר יותר הוחלט להאריך את מעצרה עד ליום ראשון. לאחר שנבדקה בבית החולים, היא הוחזרה לבית המעצר.

רונאל פישר, ארכיון (פלאש 90)

כפי שדווח בחדשות 2, במח"ש חוקרים 10 פרשיות שבהן על פי החשד עו"ד רונאל פישר קיבל מידע מקצין המשטרה ערן מלכה על חקירות תמורת תשלום. בדיון הדרמטי שהתקיים בבית משפט השלום בירושלים נטען שדוד חשודה בכך שהעבירה לידיו של הקבלן יאיר ביטון הבעלים של חברת הבנייה ב. יאיר מידע על החקירה שהתנהלה נגדו באמצעות מעטפה.

נציג מח"ש גם טען שערב מעצרו של רונאל פישר התקיימה פגישה שבה השתתפו מלבד פישר גם רות דוד ועדת המדינה, שהייתה העוזרת האישית של פישר. בפגישה תיאמו השלושה גרסאות עם עובדים נוספים במשרדו של פישר וזאת לאחר שהתברר להם שמכשיר הטלפון הנייד של פישר פוצח בידי החוקרים.

נציג מח"ש טען בדיון שממצאי החקירה מעלים שלפחות ב-10 מקרים קיבל עו"ד פישר מידע מחקירות רגישות שרפ"ק מלכה היה מעורב בהן. בתמורה, הועברו סכומי כסף לידי קצין המשטרה.

אתמול התייחס למעצרה של הפרקליטה הבכירה גם פרקליט המדינה שי ניצן. באיגרת ששיגר לכלל העובדים בפרקליטות כתב: "ודאי שמעתם את דבר חקירתה ומעצרה של פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, הממלא את מהדורות החדשות והרשתות. אני ער לכך שאצל רבים מאיתנו מדובר בטלטלה של ממש".

"חקירתו ומעצרו של פרקליט לשעבר, ודאי בכיר כל כך, הינם אירוע חסר תקדים", המשיך ניצן. "אני משוכנע שלמרות האירוע הקשה כולנו נמשיך לפעול ברוח ערכי שלטון החוק והאינטרס הציבורי, בהגינות, יושרה ומקצועיות. מאז ומתמיד האמנו כי כולם שווים בפני החוק. לאור עקרון יסודי זה פעלנו עד היום וכך נמשיך תמיד".