פרקליט המדינה: "מעצרה של רות דוד - טלטלה של ממש"

במכתב ששיגר לכל עובדי הפרקליטות, הביע פרקליט המדינה עו"ד שי ניצן תדהמה ממעצרה של מי ששימשה פרקליטת מחוז תל אביב, עו"ד רות דוד במסגרת פרשת פישר: "חקירתו ומעצרו של פרקליט לשעבר, ודאי בכיר כל כך, הינם אירוע חסר תקדים". דוד חשודה בתיווך לשוחד ושיבוש הליכי משפט

פנה לכלל העובדים. פרקליט המדינה ניצן (פלאש 90, איליה יפימוביץ')

"טלטלה של ממש": כך כינה אמש (רביעי) פרקליט המדינה שי ניצן את מעצרה של פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר רות דוד, במסגרת פרשת עו"ד רונאל פישר. ניצן בחר לשלוח מכתב לכלל העובדים לאחר שהפרשה הכתה בתדהמה רבים במערכת אכיפת החוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ודאי שמעתם את דבר חקירתה ומעצרה של פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, הממלא את מהדורות החדשות והרשתות", פתח פרקליט המדינה את מכתבו. "אני ער לכך שאצל רבים מאיתנו מדובר בטלטלה של ממש"."חקירתו ומעצרו של פרקליט לשעבר, ודאי בכיר כל כך, הינם אירוע חסר תקדים", המשיך ניצן. "אני משוכנע שלמרות האירוע הקשה כולנו נמשיך לפעול ברוח ערכי שלטון החוק והאינטרס הציבורי, בהגינות, יושרה ומקצועיות. מאז ומתמיד האמנו כי כולם שווים בפני החוק. לאור עקרון יסודי זה פעלנו עד היום וכך נמשיך תמיד".

הקצין החשוד ערן מלכה (פלאש 90 - מרים אלסטר)

הפרקליטה הבכירה חשודה בתיווך לשוחד

אמש הותר לפרסום כי עורכת הדין רות דוד, לשעבר פרקליטת מחוז תל אביב, היא הפרקליטה הבכירה שנעצרה בחשד למעורבות בפרשת פישר. מעצרה של דוד, החשודה בתיווך לשוחד ובשיבוש הליכי משפט, עורר תדהמה בפרקליטות מאחר שהייתה פרקליטת צמרת. מעצרה הוארך אתמול בשלושה ימים.

דוד חשודה שקיבלה מידע מקצין המשטרה רפ"ק ערן מלכה, שבאמצעותו הכינה חשודים לחקירות. במהלך כל חודשי חקירת הפרשה העסיק הקשר בינה לבין פישר את חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים. שלשום היא נחקרה בעקבות מידע שסיפקה עדת המדינה בפרשה. בדצמבר 2014, לאחר חשיפת החשדות נגדו, החליט עורך דין פישר לסגור את משרדו ולהעביר את ניהול התיקים שנותרו לעו"ד דוד.

דוד שימשה במשך שמונה שנים כפרקליטת מחוז תל אביב. בין היתר היא ניהלה את החקירה נגד שר המשפטים דאז חיים רמון וספגה נזיפה ממבקר המדינה בזמנו מיכה לינדנשטראוס על כך שרמון לא עודכן בדבר האזנות הסתר. "הלקוחה שלי כופרת מכל וכל בחשדות אליהם היא שורבבה", אמר עורך הדין יאיר גולן, המייצג את דוד. "היא משתפת פעולה באופן מלא, מסרה מיוזמתה מידע ומסכימה שחקירת מח"ש תמוצה. אני מאמין בלב שלם שחפותה תצא לאור".