חשד: גנב עשרות אלפי שקלים – מתוך הכלא

יש עבריינים שגם ישיבתם בכלא לא מונעת מהם להמשיך ולבצע פשעים: אסיר המרצה מאסר על עבירות מרמה ניצל את הגישה לטלפון בכלא, איתר בעלי עסקים שנמצאו במצוקה כספית בעקבות חוב לחברת החשמל והציע להם "הסדר" כשהציג עצמו כבכיר בחברה. אדם נוסף ששיתף עימו פעולה נעצר. עדיין לא ברור כיצד הוא קיבל את המידע על החייבים

האסיר נשאר עבריין. כלא, ארכיון (רויטרס)

האסיר הזה כנראה יישאר עוד כמה שנים בכלא: הוא איתר בעלי עסקים עם חוב לחברת החשמל, התקשר אליהם מהכלא תוך שהוא מציג את עצמו כמנהל בחברה - וגנב מהם עשרות אלפי שקלים. המשטרה וחברת החשמל פעלו ביחד כדי לעצור את ההונאה ובקרוב יוגשו בעניין כתבי אישום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חקירה סמויה שהתבצעה במהלך החודשים האחרונים נפתחה לאחר שהצטברו במשטרה מספר תלונות בעלות מאפיינים ייחודיים במספר אזורים ברחבי הארץ. בכל התלונות, יצר קשר אדם שהציג עצמו כמנהל בחברת החשמל תוך שהוא הוא מציג את פרטי החוב של המתלונן ומציע לו עסקה במזומן: הפחתה של עשרות אחוזים מערך החוב בתמורה "לסגירתו". השאלה כיצד קיבל האסיר, המרצה עונש מאסר בכלא אשל בגין עבירות הונאה ומרמה, את הנתונים על החייבים עדיין פתוחה, והיא נמצאת בבדיקה.

בעקבות התלונות החלה חקירה במחוז הדרומי של המשטרה, במהלכה התברר כי 14 בעלי עסקים שחייבים עשרות אלפי שקלים לחברת החשמל שיתפו פעולה עם החשוד באופן מלא ונפלו ברשתו. הם העבירו לנהגי מוניות שנשלחו על ידי החשוד מעטפות עם כסף רב במזומן. גבר בן 30, תושב באר שבע, ששיתף פעולה עם החשוד המרכזי, נעצר בחשד שהוא היה זה שקיבל את המעטפות מנהגי המוניות והעביר אותם לאסיר על פי הנחיותיו.

בימים הקרובים יועברו התיקים לפרקליטות לצורך הגשת כתבי אישום. מפקד יחידת ההונאה של המחוז הדרומי, רפ״ק חזי רוטנברג, אמר: ״ מדובר במעשה הונאה מתוחכם תוך ניצול בעלי עסקים הנמצאים במצוקה כלכלית ואיתור לקוחות פוטנציאליים שלהם חובות באלפי שקלים. לא מן הנמנע כי החשודים קיבלו סיוע ואינפורמציה על קורבנות פוטנציאליים ודרך פעולה זו נמצאת אף היא בבדיקה ובחקירה״.

מנהל יחידת הביטחון הארצית של חברת החשמל, אלון הלוי, אמר: ״מדובר בחקירה מאומצת של משטרת המחוז הדרומי, יחידת ההונאה וחברת החשמל, שהינה חלק מפעילויות רבות שמבצעת החברה ביחד עם משטרת ישראל לאיתור ניסיונות גניבה מלקוחות החברה״.