חשד: פלסטיני אילם-חירש תקף מינית 3 נשים בפתח תקווה

שוטרי תחנת משטרת פתח תקווה הציבו פיתיון לחשוד בתקיפה מינית סדרתית, ולאחר מרדף קצר הצליחו לעצור אותו. בחקירה התגלה כי החשוד אינו יכול לדבר ומבין שפת סימנים ברמה בסיסית, ועל כן החקירה התנהלה בעיקר בציורים

החשוד בעבירות מין נעצר על ידי "פיתיון": לתחנת משטרת פתח תקווה הגיעו מספר תלונות על תקיפה מינית של עוברות אורח שהתעמלו ברחובות העיר. החוקרים מצאו דמיון בין המקרים, אך לא ידעו בתחילה כיצד לאתר את החשוד. כחודש לאחר הדיווח הראשון, הצליחו לעצור את החשוד - ולהפתעתם גילו כי מדובר בפלסטיני חירש ואילם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרשה החלה לפני כחודש וחצי, ב-12 לאוקטובר, כאשר תושבת העיר בשנות ה-20 לחייה הגישה תלונה לפיה הותקפה באזור צומת סירקין בידי גבר שמשך אותה לשיחים בצד הדרך, הפיל אותה ארצה וניסה לבצע בה מעשה אונס תוך שימוש בכוח. הצעירה טענה כי החשוד ברח לאחר שצרחה בקול.

שוטרים הוזעקו לזירה ופתחו בחקירה, ולאחר יום התקבל דיווח דומה מצד צעירה שחוותה לדבריה אירוע דומה והצליחה לחמוק לבסוף מהתוקף. מפקד תחנת משטרת פתח תקווה, סנ"צ טל פיקרביץ, הורה על תחילת פעילות מבצעית על מנת לתפוס את החשוד במעשים.

במשך כשלושה שבועות לא הושגה התקדמות, אך ב-3 לאוקטובר התקבל דיווח נוסף על אירוע דומה באותו אזור. לאחר כשבוע החליט צוות החקירה להציב באזור שוטרת כפיתיון, ועוד באותו ערב הבחינה השוטרת באדם חשוד, שדמה לקלסתרון אותו תיארו הקורבנות.

השוטרת עקבה בשלב זה אחר החשוד והבחינה כי הוא עוקב אחר אישה נוספת שעסקה בפעילות ספורטיבית. לאחר מכן נצפה החשוד כשהוא פונה לצד הדרך ומבצע בעצמו מעשה מגונה בפומבי. השוטרת, וכוחות הבילוש שהיו בסמוך, הזדהו כשוטרים וניסו לעצור אותו - אך החשוד החל לברוח ובתום מרדף רגלי קצר נעצר ונכבל.

מבדיקה ראשונית עלה כי מדובר בשוהה בלתי חוקי תושב יהודה ושומרון כבן 24, שישן באתר בנייה סמוך לצומת סירקין. החוקרת נוית עסיס מצוות החקירה גילתה כי החשוד הוא חירש-אילם ובעל ידע בסיסי בלבד בשפת הסימנים, ולכן צוות החקירה תקשר עם החשוד באמצעות ציורים ושרטוטים בלבד. לאחר מכן הופעל זיהוי דנ"א שחיזק את החשדות נגד הצעיר, שלבסוף התוודה על מעשיו וקשר עצמו לאירועים המיוחסים. מעצרו הוארך מעת לעת והיום (ראשון) צפוי להיות מוגש כנגדו כתב אישום.

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv