‫פרשת פישר: פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר נעצרה

הותר לפרסום: עו"ד רות דוד חשודה במעורבות בפרשת רונאל פישר. הסעיפים: לקיחת שוחד ושיבוש הליכי משפט. מעצרה הוארך ב-3 ימים. עוד נחקרו: שלושה עורכי דין, בכיר במערכת הרפואית וקבלן

הותר לפרסום כי עורכת הדין רות דוד, לשעבר פרקליטת מחוז תל אביב, היא הפרקליטה הבכירה שנעצרה בחשד למעורבות בפרשת פישר. מעצרה של דוד, החשודה בלקיחת שוחד ובשיבוש הליכי משפט, עורר תדהמה בפרקליטות מאחר שהייתה פרקליטת צמרת. היום (רביעי) הוחלט להאריך את מעצרה בשלושה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דוד חשודה שקיבלה מידע מקצין המשטרה רפ"ק ערן מלכה, שבאמצעותו הכינה חשודים לחקירות. במהלך כל חודשי חקירת הפרשה העסיק הקשר בינה לבין פישר את חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים. אמש היא נחקרה בעקבות מידע שסיפקה עדת המדינה בפרשה. בדצמבר 2014, לאחר חשיפת החשדות נגדו, החליט עורך דין פישר לסגור את משרדו ולהעביר את ניהול התיקים שנותרו לעו"ד דוד.

דוד שימשה במשך שמונה שנים כפרקליטת מחוז תל אביב. בין היתר היא ניהלה את החקירה נגד שר המשפטים דאז חיים רמון וספגה נזיפה ממבקר המדינה בזמנו מיכה לינדנשטראוס על כך שרמון לא עודכן בדבר האזנות הסתר.

דוד נחשבה למקורבת מאוד לעו"ד פישר (יונתן סינדל / פלאש 90)

"הלקוחה שלי כופרת מכל וכל בחשדות אליהם היא שורבבה", אמר עורך הדין יאיר גולן, המייצג את דוד. "היא משתפת פעולה באופן מלא, מסרה מיוזמתה מידע ומסכימה שחקירת מח"ש תמוצה. אני מאמין בלב שלם שחפותה תצא לאור".

במחלקה לחקירות שוטרים נחקר היום גם קבלן החשוד במעורבות בפרשה, וכן שלושה עורכי דין ובכיר במערכת הרפואית שחשודים בשיבוש הליכי משפט.

אמש דווח כי במחלקה לחקירות שוטרים חושדים ששני רופאים בכירים ביותר במערכת הבריאות סיפקו אישורים רפואיים פיקטיביים לקצין המשטרה ערן מלכה, החשוד כי הדליף לפישר מידע תמורת תשלום. על פי החשד, רב פקד ערן מלכה השתמש באותם אישורים רפואיים פיקטיביים על מנת לפרוש משורות המשטרה עם שלל זכויות, וזאת למרות החקירה שהתנהלה והחשדות הכבדים נגדו.

הקצין החשוד ערן מלכה (פלאש 90 - מרים אלסטר)

מלכה יהפוך לעד מדינה?

פרקליטיו של מלכה, עו"ד עופר ברטל ועדי כרמלי, נפגשו אתמול עם ראש המחלקה לחקירות שוטרים והציעו לו להפוך את השוטר הבכיר לשעבר לעד מדינה. הם טענו כי ביכולתו של מלכה להביא להפללתם של בכירים בזרועות האכיפה השונות בהווה ובעבר.

במח"ש נועצו עם פרקליט המדינה שי ניצן והשיבו לעורכי הדין כי יבחנו את ההצעה אך רק לאחר הגשת כתב אישום נגד מלכה - ככל הנראה לקח מהביקורת החריפה שהטיח בית המשפט העליון בפרקליטות על הסכם המדינה שנחתם עם הרב יאשיהו פינטו.

חשוד אף הוא בפרשה. עופר נמרודי (רויטרס)


אתמול הותר לפרסום שמו"ל עיתון מעריב לשעבר, עופר נמרודי, הוא איש העסקים החשוד בקבלת מידע משטרתי שלא כדין מעורך הדין רונאל פישר בתמורה לתשלום. בתום שעות חקירה ארוכות שוחרר נמרודי למעצר בית של יומיים. עורכי דינו של נמרודי, ז'ק חן ומיכל רוזן-עוזר, מסרו בשמו: "מר נמרודי ענה לכל שאלות חוקריו והכחיש כל קשר לפרשה. בתום החקירה שוחרר לביתו".