פרשת פישר: 4 חשודים נוספים נחקרים

שלושה עורכי דין ובכיר במערכת הרפואה חשודים ששיבשו את חקירתו של פרקליט הצמרת. במהלך היום נחקרו גם פרקליטה לשעבר המקורבת לפישר וקבלן שעל פי החשד מעורב בעבירת השוחד

חקירות נוספות בפרשת פישר (פלאש 90 הדס פארוש)

מצעד הנחקרים בפרשת רונאל פישר נמשך: המחלקה לחקירות שוטרים הודיעה היום (רביעי) על חקירתם של ארבעה חשודים נוספים - שלושה עורכי דין ובכיר בתחום הרפואה. על פי הודעת המחלקה, הארבעה חשודים בשיבוש הליכי משפט. אמש נעצרה בכירה לשעבר במשרד המשפטים, שצפויה להתייצב בקרוב לדיון בהארכת מעצרה. בשעות הבוקר נחקר בפרשה המסועפת גם קבלן, בחשד שהיה מעורב בפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרקליטה הבכירה, שהייתה מקורבת מאוד לעו"ד פישר, נעצרה ונחקרה אמש בחשד למעורבות בפרשה - בעקבות המידע שסיפקה עדת המדינה בפרשה. על פי החשד, גם הפרקליטה קיבלה מידע מקצין המשטרה רפ"ק ערן מלכה, שבאמצעותו הכינה חשודים לחקירות. הקשר בינה לבין פישר העסיק מאוד את חוקרי מח"ש לאורך כל חודשי החקירה.

אמש דווח כי במחלקה לחקירות שוטרים חושדים ששני רופאים בכירים ביותר במערכת הבריאות סיפקו אישורים רפואיים פיקטיביים לקצין המשטרה ערן מלכה, החשוד כי הדליף לפישר מידע תמורת תשלום.

מלכה יהפוך לעד מדינה?

על פי החשד, רב פקד ערן מלכה השתמש באותם אישורים רפואיים פיקטיביים על מנת לפרוש משורות המשטרה עם שלל זכויות, וזאת למרות החקירה שהתנהלה והחשדות הכבדים נגדו.

פרקליטיו של מלכה, עו"ד עופר ברטל ועדי כרמלי, נפגשו אתמול עם ראש המחלקה לחקירות שוטרים והציעו לו להפוך את השוטר הבכיר לשעבר לעד מדינה. הם טענו כי ביכולתו של מלכה להביא להפללתם של בכירים בזרועות האכיפה השונות בהווה ובעבר.

חשוד אף הוא בפרשה. עופר נמרודי (רויטרס)

במח"ש נועצו עם פרקליט המדינה שי ניצן והשיבו לעורכי הדין כי יבחנו את ההצעה אך רק לאחר הגשת כתב אישום נגד מלכה - ככל הנראה לקח מהביקורת החריפה שהטיח בית המשפט העליון בפרקליטות על הסכם המדינה שנחתם עם הרב יאשיהו פינטו.

אתמול הותר לפרסום שמו"ל עיתון מעריב לשעבר, עופר נמרודי, הוא איש העסקים החשוד בקבלת מידע משטרתי שלא כדין מעורך הדין רונאל פישר בתמורה לתשלום. בתום שעות חקירה ארוכות שוחרר נמרודי למעצר בית של יומיים. עורכי דינו של נמרודי, ז'ק חן ומיכל רוזן-עוזר, מסרו בשמו: ״מר נמרודי ענה לכל שאלות חוקריו והכחיש כל קשר לפרשה. בתום החקירה שוחרר לביתו״.