חשד: כנופייה שדדה 12 סניפי בנקים במרכז

המשטרה עצרה חולייה בת 8 חברים, החשודה ששדדה לפחות 12 סניפים שונים של בנקים. המעצר הותר לפרסום בסוף השבוע, אז הוארך מעצרם בשבעה ימים. השיטה: נכנסים עם אקדחים שלופים ועוזבים תוך שניות עם הכסף. הם טוענים: "מעולם לא שדדנו"

ה"אופנובנק 2" לא לבד: רק לפני חודשיים נעצר שודד הבנק הסדרתי ושוב המשטרה עוצרת כנופייה של 8 שודדי בנקים, שחשודה בלא פחות מ-12 מקרים שונים של שוד מזוין - גם הפעם באזור המרכז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי חומר החקירה מדובר בחולייה בת שמונה צעירים, כולם בשנות ה-20 לחייהם, תושבי מרכז הארץ. לפני כל שוד הגיעו חברי החוליה הנועזת והמאורגנת לבנקים בקבוצה של ארבעה אנשים.

הם שדדו בנקים ברחובות, במזכרת בתיה, בבאר שבע בקרית עקרון ועוד, כשהסכום שנשדד טרם ידוע. השוד שבוצע ברחובות לפני כחצי שנה לימד את צוות החקירה המיוחד שמדובר בשודדים סדרתיים: רעולי פנים היו נכנסים פנימה עם אקדחים שלופים ותוך מספר שניות היו נמלטים מהבנק עם הכסף.

"אף פעם לא שדדתי, בחיים לא", אמר לחדשות 2 אלכסנדר אורזלין בן 23 מרחובות, אחד משמונת החשודים, שצוות חקירה מיוחד של מרחב השפלה עקב אחריהם באופן סמוי כמעט חצי שנה, תחת צו איסור פרסום גורף. "זאת יחידה שהוקמה ברחובות והם חושבים שהם ימ"ר, לא יודע מה הם חושבים, הם עושים לעצמם בושות, עצרו חצי מרחובות ושחררו אותם כבר, אז איזה מין כנופיה?", הוסיף.

אחד החשודים בבית המשפט (חדשות 2)

השופט: "החולייה מסכנת את הציבור"

בעקבות ריבוי מקרי השוד ודפוס פעולה דומה החליט מפקד מרחב השפלה, תנ"צ שמעון בן הרוש, להקים צוות חקירה מיוחד ואלה עצרו כבר לפני ארבעה חודשים את אחד מחברי החוליה. תרגילי החקירה שביצעו חוקרי הצוות המיוחד בראשותו של רפ"ק חיים שרייבהנד לאחד החשודים, הובילה בסופו של דבר למעצרם של כל החוליה.

"מרשי לא קשור לשום חבורה, לא קשור לשודים אלימים, מדובר במעצר שהוא בגין ניסיון לחץ עליו, ניסיון לא לגיטימי", הבהיר עו"ד ירום הלוי, המייצג את אחד החשודים. "החבר'ה האלה שנמצאים פה לא קשורים", הוסיף עו"ד אהוד קטעבי, המייצג חשוד אחר.

ביום שישי האחרון בית המשפט האריך את מעצרם של מרבית החשודים בשבעה ימים. השופט נימק את החלטתו בכך שמדובר בחולייה שמסכנת את שלום הציבור.