טילי לאו ורימונים במקום מחברות: מחסן נשק התגלה בתוך בית ספר בצפון

מאגר גדול של אמצעי לחימה התגלה בבור ביוב בבית הספר בכפר אבו סנאן. עפ"י ההערכה במשטרה, המחסן שייך למשפחות פשע בצפון. "אפשר רק לדמיין מה היה קורה אם זה היה מתפוצץ", אומר גורם במשטרה

רימונים וטילי לאו במקום מחברות. ארכיון (רויטרס)

ארסנל גדול של נשק נתפס הבוקר בתוך בית ספר בכפר אבו סנאן שבגליל המערבי. במשטרה מעריכים: מחסן התחמושת שימש כנופיות ומשפחות פשע לחיסול חשבונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שוטרי המחוז הצפוני הצליחו לגלות בשעות הבוקר את מחסן הנשק בתוך ביוב באחד מבתי הספר בכפר. בין השאר אותרו במוסד החינוכי ארבעה טילי לאו, רימונים ושורה של כלי נשק, תחמושת ואמצעי לחימה נוספים. במשטרה שיבחו את התפיסה וציינו כי בעקבות חשיפת הנשק, שעל פי ההערכות שימש את כנופיות הפשע ומשפחות הפשע בצפון הארץ למטרת חיסול חשבונות, צפויים מעצרים.

"אפשר רק לדמיין מה היה קורה אם המחסן הזה היה מתפוצץ - איזה נזק היה נגרם לבית הספר ולתלמידים", הדגיש גורם במשטרה ואמר כי "פעילות מודיעינית חשאית כזו תימשך בכדי לשלוט באמצעי לחימה ובנשק הבלתי חוקי במגזר הערבי".

"לכנופיות הפשע אין גבולות ועכשיו הם הגיעו לבית הספר שזה דבר מאוד מסוכן", אמר תושב מודאג מאבו סאנן בעקבות התפיסה. "נראה שעם הנשק הזה הם מתכוננים למלחמה ולא לחיסול חשבונות, וטוב שהמשטרה עלתה על זה לפני שקרה אסון או לפני שמישהו היה משתמש בזה כדי לפגוע בחפים מפשע".