פרשת פישר: נעצרה בכירה לשעבר במשרד המשפטים

הפרקליטה נחקרה במחלקה לחקירות שוטרים בחשד שקיבלה, יחד עם עו"ד רונאל פישר, מידע מקצין המשטרה ערן מלכה, שבאמצעותו הכינה חשודים לחקירות. במשטרה יבקשו להאריך את מעצרה

פרקליטה בכירה המקורבת לפישר נעצרה (יונתן סינדל / פלאש 90)

פרשת רונאל פישר מסתעפת: המחלקה לחקירות שוטרים הודיעה הבוקר (רביעי) על מעצרה של בכירה לשעבר במשרד המשפטים, שהייתה מקורבת מאוד לעו"ד פישר. על פי החשד, גם הפרקליטה קיבלה מידע מקצין המשטרה רפ"ק ערן מלכה, שבאמצעותו הכינה חשודים לחקירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרקליטה הבכירה נעצרה ונחקרה אמש בחשד למעורבות בפרשה. הקשר בינה לבין פישר העסיק מאוד את חוקרי מח"ש לאורך כל חודשי החקירה. היא נעצרה בהמשך למידע שסיפקה עדת המדינה בפרשה, ובמשטרה צפויים לבקש היום להאריך את מעצרה. כמו כן נחקר היום קבלן, החשוד במעורבות בפרשה, במחלקה לחקירות שוטרים.

אמש דווח כי במחלקה לחקירות שוטרים חושדים ששני רופאים בכירים ביותר במערכת הבריאות סיפקו אישורים רפואיים פיקטיביים לקצין המשטרה ערן מלכה, החשוד כי הדליף לפישר מידע תמורת תשלום.

מלכה יהפוך לעד מדינה?

על פי החשד, רב פקד ערן מלכה השתמש באותם אישורים רפואיים פיקטיביים על מנת לפרוש משורות המשטרה עם שלל זכויות, וזאת למרות החקירה שהתנהלה והחשדות הכבדים נגדו.

פרקליטיו של מלכה, עו"ד עופר ברטל ועדי כרמלי, נפגשו אתמול עם ראש המחלקה לחקירות שוטרים והציעו לו להפוך את השוטר הבכיר לשעבר לעד מדינה. הם טענו כי ביכולתו של מלכה להביא להפללתם של בכירים בזרועות האכיפה השונות בהווה ובעבר.

חשוד אף הוא בפרשה. עופר נמרודי (רויטרס)

במח"ש נועצו עם פרקליט המדינה שי ניצן והשיבו לעורכי הדין כי יבחנו את ההצעה אך רק לאחר הגשת כתב אישום נגד מלכה - ככל הנראה לקח מהביקורת החריפה שהטיח בית המשפט העליון בפרקליטות על הסכם המדינה שנחתם עם הרב יאשיהו פינטו.

אתמול הותר לפרסום שמו"ל עיתון מעריב לשעבר, עופר נמרודי, הוא איש העסקים החשוד בקבלת מידע משטרתי שלא כדין מעורך הדין רונאל פישר בתמורה לתשלום. בתום שעות חקירה ארוכות שוחרר נמרודי למעצר בית של יומיים. עורכי דינו של נמרודי, ז'ק חן ומיכל רוזן-עוזר, מסרו בשמו: ״מר נמרודי ענה לכל שאלות חוקריו והכחיש כל קשר לפרשה. בתום החקירה שוחרר לביתו״.