וינשטיין זועם על הדלפת תמונת מרגול: "כל אדם זכאי לכבוד"

היועץ המשפטי לממשלה תקף בחריפות את פרסום הצילום של הזמרת כשנקלטה בכלא נווה תרצה ודרש מהממשלה לעדכנו בבדיקה לאיתור האחראי לכך: "במשפט מוענקת לכל אדם חזקת החפות והזכות לכבוד - וכל אדם זכאי גם לכבוד. פרסום צילום אדם בקלונו אינו עולה בקנה אחד עם אלה"

תמונתה של מרגלית צנעני מרגעי קליטתה בכלא נווה תרצה גרמה לה לפרוץ בבכי בבית המשפט, כשנוכחה לגלות כי זו פורסמה בכלי התקשורת. מרגול עצמה כבר הודיעה כי תגיש תביעה נגד שב"ס, שם הודיעו על חקירת הנושא והצהירו כי לכשיימצא האחראי לכך - הוא ייענש בחומרה. הלילה יצא להגנתה של כוכבת הזמר המזרחי החשודה בסחיטה גם היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, שגינה את המעשה וקבע כי מדובר בפגיעה בזכותה של מרגול לכבוד.

עוזרו של וינשטיין, עו"ד אורן פונו, השיב לפנייה שהגיש עו"ד פיני פישלר בנושא ומסר בשמו של היועץ המשפטי לממשלה כי "במשפט, מוענקת חזקת החפות לכל אדם - וכל אדם זכאי גם לכבוד. עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה היא כי פרסום צילום אדם בקלונו אינו עולה בקנה אחד עם אלה".

עוד כתב עוזרו של וינשטיין כי היועץ המשפטי פנה לממשלה בנושא וביקש לקבל עדכונים אודות תוצאות הבדיקה שעורכת המשטרה בניסיון לאתר את האחראי להעברת התמונה לכלי התקשורת.

חשש: מרגול תתאבד במקלחת - כמו דודו טופז

דוח מיוחד של לשכת עורכי הדין אודות תנאי מעצרה של מרגלית צנעני מפרט כי היא מוחזקת בתנאים דומים לאלו שבהם היה נתון ה"ראשון בבידור", תוך הסקת מסקנות מהטרגדיה שהביאה למותו. לפי ההערכה, יוגש נגדה כתב אישום כבר בשבוע הבא.

מהדוח עולה כי צנעני מוחזקת לבדה באגף העצירות, כאשר במקלחת בתאה הוסר הברז כדי למנוע ניסיונות התאבדות מצדה. עוד עולה כי התא מצולם במשך כל שעות היממה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת