איש העסקים שנחקר בפרשת פישר: עופר נמרודי

ביהמ"ש התיר לפרסם כי עופר נמרודי, בעלי "הכשרת היישוב" ומו"ל מעריב לשעבר הוא איש העסקים החשוד בקבלת מידע מעו"ד רונאל פישר. הוא שוחרר היום למעצר בית. על פי החשד, נמרודי קיבל מידע מפישר שמקורו ברפ"ק ערן מלכה, שהדליף לו על פי החשד מידע שקיים במשטרה נגד נמרודי

עופר נמרודי, ארכיון (רויטרס)

בית המשפט התיר אחר הצהריים (שלישי) לפרסם כי עופר נמרודי הוא איש העסקים החשוד בקבלת מידע משטרתי שלא כדין מעו"ד רונאל פישר. בדיון בהארכת מעצרו החליט השופט לשחררו למעצר בית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, עורך הדין פישר העביר לנמרודי, ששוחרר למעצר בית, מידע משמעותי על חשדות ומידע מודיעיני שהצטברו נגדו במשטרה. את אותו מידע קיבל פישר על פי החשד מרב-פקד ערן מלכה, קצין בכיר לשעבר ביחידת להב 433 שנעצר בשבוע שעבר.

העביר מידע לנמרודי? עו"ד פישר (יונתן סינדל / פלאש 90)

מלכה, ששמר לאורך כל החקירה על זכות השתיקה החל הערב לשתף פעולה לראשונה עם חוקריו. על פי מידע שהגיע לידי חדשות 2, מלכה אף הודה בחלק נכבד מהחשדות שהצטברו נגדו על ידי המשטרה.

עורכי דינו של נמרודי, ז'ק חן ומיכל רוזן-עוזר, מסרו בשמו: ״מר נמרודי ענה לכל שאלות חוקריו והכחיש כל קשר לפרשה. בתום החקירה שוחרר לביתו״. נמרודי הוא הבעלים של חברת "הכשרת היישוב", חברה עסקית מהגדולות במשק שעוסקת בין השאר בנדל"ן למגורים, נדל"ן מסחרי, אנרגיה ומלונאות בארץ ובחו"ל.

רב פקד ערן מלכה (חדשות 2)

החל משנת 1992 היה נמרודי הבעלים והמו"ל של עיתון "מעריב", שהיה אז השני בתפוצתו בישראל. נמרודי הורשע בהאזנת סתר, שיבוש מהלכי חקירה ומשפט כחלק מהתחרות העזה אז מול ידיעות אחרונות. בשנת 2011 מכרה הכשרת היישוב את מעריב.