התביעה דורשת לפחות שנת מאסר לתוקף של זהבי

אלרואי ידעי ("פואד"), שהכה את השחקן ערן זהבי במהלך הדרבי התל אביבי וגרם להפסקת המשחק, הודה בעבירות המיוחסות לו ומחכה לקביעת עונשו. התביעה דורשת עונש מאסר בפועל שלא יומר בעבירות שירות. לפני כחודש נעצר שוב ידעי בחשד שאיים על השחקן

ידעי בבית משפט, ארכיון (חדשות 2)

הפריצה והעונש: התביעה במשפטו של אלרואי ידעי ("פואד"), אוהד הפועל תל אביב שהתפרץ למגרש במהלך הדרבי ותקף את הכדורגלן ערן זהבי, דורשת שתוטל עליו שנת מאסר. ידעי הודה במהלך המשפט בעבירות החמורות שיוחסו לו - התנהגות פרועה במקום ציבורי, אלימות בספורט, שימוש בכוח ובאיומים ואיסור כניסה לשדה המשחק - והורשע לפני כארבעה חודשים. עונשו של ידעי ייקבע בחודש יולי הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ידעי אמר להגנתו: "אני מאוד מצטער. המקום שלי לא בתוך הדשא אלא ביציע. אני בדרך כלל עושה רק טוב. במגרש ומחוץ לו. הייתי באותו מקרה תחת השפעת אלכוהול, זה היה משחק ראשון שלי לאחר שנתיים וחצי של מעצר בית ומעצר. כנראה גם ההתרגשות ושתיית אלכוהול, קרה משהו בדרך ואני מאוד מצטער על זה. אני מבטיח שדבר כזה לא יקרה עוד פעם. מבקש מבית המשפט להתחשב כי זו ההרשעה הראשונה בתחום הזה וזה לא יחזור על עצמו".

עו"ד אילן ציבולבה מהסניגוריה הציבורית הביא בפני בית המשפט עדי אופי: "ביקשתי מהם לבוא ולספר על הנאשם, על מעשיו כולל מעשים טובים במסגרת חוג אוהדי הפועל תל-אביב, מעשים טובים של עזרה לזולת, של איסוף בקבוקים".

עו"ד יניב זוסמן, שייצג את הפרקליטות בדיון, אמר כי "האירוע חריג וחמור, כי נעשה בפני 15,000 צופים ואנשים שצופים בבית. החומרה נובעת מהחשש לאירועי אלימות נוספים שהתפתחו ומפגיעה אנושה בתרבות הספורט". לפי הפרקליטות, מעשיו של זוסמן "פגעו בסדר הציבורי ובערכים הספורטיביים, בזכות שלנו של אוהדי הכדורגל להביא את נשותינו ואת ילדינו אל המגרשים מבלי לחשוש לחייהם". בפרקליטות ביקשו גם להרחיק את זוסמן מהמגרשים לחמש שנים וגם להטיל עליו קנס ותשלום פיצוי למאבטח.

ידעי במהלך תקיפתו של זהבי (ערוץ 1)

"אל המגרש אתפרץ ואת זהבי אפוצץ"

בחודש שעבר נעצר שוב "פואד" בן ה-35, לאחר שפורסם סרטון בו שר: "אל המגרש פרוץ אפרוץ ואתפרץ ואת המשחק וגם את זהבי אפוצץ". המשטרה פירשה את הדברים כאיום על זהבי, ושוטרי תחנת בת ים עצרו את ידעי בביתו שעות לאחר פרסום הסרטון - שהוקלט לרגל טורניר אוהדים. לאחר חקירה ומעצר קצר שוחרר ידעי למעצר בית תחת פיקוח

על פי כתב האישום בו הודה, ידעי התפרץ אל המגרש, עירום בפלג גופו העליון ומדיף ריח חריף של אלכוהול, כשזהבי התכונן לבעוט בכדור. הנאשם הגיח מאחורי השחקן, ירק עליו ותקף אותו במכות לפניו ובבעיטות. "השחקן ניסה להגן על עצמו, אולם הנאשם לא הרפה והוסיף לתקוף", נטען. כתוצאה מהתקיפה נגרמה לזהבי חבלה בלחיו השמאלית.

על פי כתב האישום, השחקן לא האדם היחיד שנפגע ממעשיו האלימים של האוהד: ידעי הואשם בכך שבמהלך מעצרו הוא נשך את המאבטח שאחז בו, בבטנו, והותיר בגופו סימני נשיכה. בכתב האישום הודגש כי כתוצאה ממעשיו התפרצו אוהדים נוספים אל כר הדשא, החלה התפרעות אלימה והמשחק נקטע - ולא חודש. "הנאשם תקף את השחקן והמאבטח שלא כדין וגרם להם לחבלות של ממש, התנגד למעצרו החוקי באמצעות שימוש בכוח והתנהג באופן פרוע במקום ציבורי", נכתב.