מה אומרות גרושותיו של טופז?

אמש נחשף כי דודו טופז הודה בחקירתו בכך שתכנן לפגוע "באופן חמור" לפי הגדרת המשטרה, בגרושתו רוני חן ובבעלה הנוכחי. המניע: קנאה. היום ניסינו לשמוע מחן ומגרושתו הנוספת של טופז, דליה בר ששת, על התחושות בעקבות חשיפת הפרשה

רוני חן ודליה בר ששת, שתי נשותיו לשעבר של דודו טופז, הן השתיים שאולי מכירות אותו טוב מכולם. אז עד כמה חשיפת הפרשה הפתיעה אותן? האם כעת, בהסתכלות אחורה, היו רמזים מקדימים?

כמו רבים ממקורביו של טופז, גם הן העדיפו היום לשמור על שתיקה רועמת בנושא. במהלך היום ניסינו לשאול אותן על התחושות בבוקר לאחר שנחשף החשד שטופז תכנן לפגוע ברוני חן ובבעלה הנוכחי. תשובות - לא ממש קיבלנו.

חדשות 2: רוני?
רוני חן: כן, בוקר טוב
חדשות 2: בוקר טוב, בטח כל העולם מטריף אותך
רוני חן: שיהיה לך יום טוב, אני לא מגיבה
חדשות 2: תודה

דליה בר ששת: הלו
חדשות 2: שלום, דליה?
דליה בר ששת: כן
חדשות 2: שלום, מדברת דנה מחדשות ערוץ 2
דליה בר ששת: דנה חמודה, אני לא אגיב ולא... אין לי תגובה.
אנחנו לא מדברת שיחות חולין בדרך כלל, אנחנו לא נתחיל עכשיו. 

החשד: טופז רצה לפגוע בגרושתו עם מטען חבלה

גם הבוקר הגיע הבדרן לתחנת המשטרה בתל אביב להמשך החקירה. במקביל, עידכנו השוטרים את את מפיק הטלוויזיה יואב גרוס, שגם בו, על פי החשד, תכנן טופז לפגוע. השוטרים הגיעו לביתו של גרוס על מנת לגבות ממנו עדות בפרשה.

הבוקר דיווח העיתון ידיעות אחרונות כי טופז תכנן לחסל את גרושתו ובעלה באמצעות הטמנת מטעני חבלה, זאת בעת שידע שהיא בחודש השני להריונה. במשטרה אומרים כי הראשון בבידור הולך ונראה ממש כמו ראש ארגון פשע.

ככל שהחקירה מתקדמת, מתגלים פרטים חדשים שמזעזעים את חוקרי המשטרה. אתמול נחשף כי המשטרה בודקת חשד לפיו הבדרן והשחקן "הזמין" יחד עם שכנו דניאל זנקו אדם שיתקוף את גרושתו של טופז, רוני חן. השניים תכננו, על פי החשד, לפגוע גם בבעלה, השחקן חיים זנאתי.

הסיבה מאחורי התכנון המטורף הזה היא כנראה קנאתו של טופז במערכת היחסים בין חן לבעלה. טופז, על פי הדיווח, לא יכול היה לשאת את העבודה שגרושתו המשיכה בחייה בלעדיו. בנוסף לתכנון הפגיעה בגרושתו ובעלה, חשוד טופז שתכנן לפגוע באיש תקשורת נוסף.

טופז וזנקו חשודים כי תכננו, אספו מודיעין וביצעו מעקב אחרי חן. אחד החשדות שנבדקים הם שתקיפה כזאת כבר הייתה בדרך לביצוע - אך נבלמה ככל הנראה. טופז הודה בתכנון התקיפה בחקירתו.  

נמשך המצוד המשטרתי אחר חוליות הביצוע

גורמים המעורבים בחקירת טופז מסרו אתמול כי לאחר תקיפתו ה"מוצלחת" מבחינתו של טופז של אבי ניר, הוא החל להאמין שהוא יכול לפתור את בעיותיו בעזרת שליחת תוקפים לכל מי שהכעיס אותו בשנים האחרונות. "אין ספק שהוא קינא ברוני", אמר מכר שלה ל"ידיעות אחרונות". למרות השנים שחלפו מאז הגירושין, הוא קינא יותר כשהיא נישאה לחיים זנאתי. אין שום הסבר אחר לניסיון הנפשע לתקוף אותה".

במהלך השבוע תיחשף רשת חדשה שפעלה בשליחות טופז, שכוללת תוקפים חדשים ו"בנק מטרות" נוסף, שקיומו נחשף אתמול, בהארכת מעצרו של הבדרן.

גם בשעה זו נמשך המצוד אחר חוליות התוקפים הנוספות. אמש הותר לפרסום כי המשטרה מחפשת אחר מוחמד יונס ורומן אלייב, שנעצרו כבר באפריל בחשד לתקיפת הסוכן בועז בן-ציון.

לפני כשבוע דיברה לראשונה גרושה אחרת של טופז, דליה בר-ששת, עם חדשות 2 באינטרנט. "כשמגיעים לעצור מישהו לא מזמינים את מצלמות הטלוויזיה", אמרה בר-ששת. "זו פשוט התנהלות לא נכונה. זה פשוט קרקס, זה לא אנושי".

בר-ששת טענה כי פרשות רבות התחילו משמועות. "גם כשהתפרסמו השמועות על דודו רתחתי מזעם על זה", אמרה. "זו השיטה של המשטרה בישראל. במדינה מתוקנת לא עושים דברים כאלה. משטרה עובדת, לא מפיצה שמועות ולא עובדת בתקשורת".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

טופז נעצר - סיקור מיוחד:

מיוחד: חתונתם של טופז וחן

גרושתו של טופז דליה: זה לא אנושי

תיעוד מיוחד: כך הופללו תוקפי שירה מרגלית

חוליית התוקפים ירדה למחתרת

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי

מכתב ההתאבדות: "קצתי בחיי"

שוחרר וקילל את העיתונאים

טופז כתב לאבי ניר: "אתה עומד למות"

רשימת החיסול של טופז כללה את צביקה הדר, ארז טל ואברי גלעד