פרשת פישר: איש עסקים נחקר, מלכא משתף פעולה

פרסום ראשון: מדובר באיש עסקים מרכזי במשק המעורב בעסקי התקשורת באופן משמעותי. על פי החשד הוא קיבל מידע לגבי חשדות ומידע מודיעיני שהצטברו נגדו מעו"ד רונאל פישר. את המידע קיבל לכאורה פישר מקצין להב 433 לשעבר ערן מלכה שנעצר אף הוא. אחרי ששמר על זכות השתיקה, מלכה משתף פעולה עם חוקריו

עדת מדינה נגד פישר. ארכיון (פלאש 90, הדס פרוש)

התפתחות דרמטית בפרשת החשדות נגד עורך הדין רונאל פישר: איש עסקים מוכר במשק שנודע בין היתר בשל מעורבותו ארוכת השנים בשוק התקשורת נחקר הערב (שני) באזהרה - כך פורסם לראשונה בחדשות 2. במקביל, החל קצין המשטרה לשעבר ערן המלכה, החשוד שקיבל שוחד מפישר, לשתף פעולה עם חוקריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, עורך הדין פישר העביר לאותו איש עסקים מידע משמעותי על חשדות ומידע מודיעיני שהצטברו נגדו במשטרה. את אותו מידע קיבל פישר על פי החשד מרב-פקד ערן מלכה, קצין בכיר לשעבר ביחידת להב 433 שנעצר בשבוע שעבר.

מלכה, ששמר לאורך כל החקירה על זכות השתיקה החל הערב לשתף פעולה לראשונה עם חוקריו. על פי מידע שהגיע לידי חדשות 2, מלכה אף הודה בחלק נכבד מהחשדות שהצטברו נגדו על ידי המשטרה.

לידי חדשות 2 הגיעה אחת ההתכתבויות בין רפ"ק מלכה לבין העוזרת האישית של פישר, שחתמה על הסכם עדת מדינה נגדו.

רפ"ק מלכה: "תגידי לרונאל שהסכומים שם גדולים. צריך לפוצץ שם קופה".

עדת מדינה: "בערב הם מגיעים לרונאל עם הכסף".

רפ"ק ערן מלכא

אתמול נחשפה במהדורה המרכזית השיטה המתוחכמת שבה ניהלו לכאורה פישר ומלכה את ההתקשרות ביניהם. זו התבססה על אפליקציה סלולרית ייחודית, שאפשרה לקצין להדליף לפרקליט מידע סודי על נסחטים אפשריים באופן מוצפן. בין המעורבים בפרשות שנחשפו: מנכ"ל לשעבר של חברה ציבורית גדולה.

חוקרי מח"ש ביקשו היום מבית המשפט בירושלים להאריך את מעצרו של מנכ"ל המוסד ממשלתי לשעבר, החשוד ששילם שוחד בתמורה לטיפול מקל ולפרטים מחקירה שהתנהלה נגדו. במח"ש נחקרות כעת כעשר פרשיות חדשות שהפרטים עליהן נודעו בעקבות החתימה על הסכם עם עדת מדינה ובשל פיצוח הטלפון הנייד של רונאל פישר.