החשוד בדריסת השוטרת: מנהל הפועל פתח תקווה

ביהמ"ש התיר לפרסום כי עופר צברי (54) הוא החשוד כי דרס את השוטרת נוי זיתון אמש בבת ים. בתחילת הדיון בהארכת מעצרו קראה לעברו אשתו: "אל תעשה שטויות, תבטיח לי". צברי אינו חשוד בעבירות מין

בית משפט השלום בתל אביב התיר לפרסום כי החשוד בדריסת השוטרת נוי זיתון אמש בבת ים הוא עופר צברי (54), תושב פתח תקווה ומנהל בקבוצת הכדורגל הפועל פתח תקווה. במהלך הדיון אמר השופט כי מהעדויות שנגבו במשטרה קיים חשד סביר לביצוע העבירות המיוחסות לו. עקב כך החליט השופט להאריך את מעצרו של צברי בארבעה ימים. במקביל חל שיפור במצבה של השוטרת זיתון והיא צפויה להשתחרר במהלך היום לביתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתחילת הדיון בהארכת מעצרו קראה אשתו של צברי לעברו: "אתה אבא ובעל יקר, אל תדאג. רק תבטיח לי לא לעשות שטויות, אל תפגע בנו. אל תבכה נשמה שלי, כולם בסדר, אנחנו נדאג לך, הכל בסדר עם הבנות". צברי ענה לה: "רק אל תביאי את הבנות לכאן. אל תבכי, יהיה בסדר, שיהיה ערב שבת כמו כל ערב שבת".

החשדות שמייחסת המשטרה לצברי הם תקיפת שוטר בעת מילוי תפקידו, סיכון אדם בנתיב תחבורה, חבלה חמורה וסיכון דרכים ונתיבי שיט. בניגוד למה שפורסם תחילה, לחשוד לא מיוחסת עבירת מין מאחר שהנער עמו נתפס ברכב היה בן 17 והיחסים ביניהם בוצעו ככל הנראה בהסכמה. במהלך הדיון כלל לא עלתה סוגיית המצב האינטימי שבו נתפס צברי.

מהפועל פתח תקווה נמסר בתגובה לפרשה: "מועדון הפועל פתח תקווה מתעסק בפעילות ספורטיבית ודוגל ברוח הספורט. האירוע המצער שארע אמש נבדק כעת על ידי המשטרה. המועדון מקווה כי תוכח חפותו של מנהל הקבוצה. אנו מאחלים החלמה ובריאות מלאה לשוטרת".

צברי בדיון בהארכת מעצרו (עזרי עמרם, חדשות 2)

"איך יורים סתם? מה זה פה, שיקגו?"

"מדובר באיש נורמטיבי שלא עושה שום עבירות, רק עוזר לאנשים ולמשפחה", אמר בבית המשפט קרוב משפחתו של צברי. "בסוף מכל מה שמייחסים לו - ההר יוליד עכבר. הוא נלחץ, הוא לא רגיל להיות עצור, הוא לא הבין מה רוצים ממנו".

"אנחנו כועסים על המשטרה שייחסה לו חשדות שלא קשורים אליו", הוסיף. "הוא איש משפחה, יש לו ילדות, כל מה שהמשטרה טוענת זה שקר וכזב. איך יכול להיות שאחרי שהוא דרס שוטרת היא ירתה עליו? ואיך יורים באנשים סתם ככה ברחובות? מה זה פה, שיקגו?".

"מרשי אינו מואשם ואינו מוחשד בעבירות מין", הדגיש פרקליטו של צברי, עו"ד משה יוחאי. "השוטרים ניסו להיכנס לרכבו של החשוד, שמסר להם שהוא יודי ונתן להם תעודת זהות, אבל הם עטו עליו וצעקו כי הוא עצור. הוא נכנס לרכבו, נמלט והמשטרה יורה בו. הטוען המשטרתי אישר שמה שגרם לשוטרים לירות זה לא הפציעה של השוטרת, אלא עצם חוצפתו של אזרח יהודי במדינת ישראל להימלט מהמשטרה - בגלל זה צריך לירות בו".

"מרשי לא מודה בפגיעה, אבל יכול להיות שכתוצאה מההימלטות נפצעה אותה שוטרת", הוסיף עו"ד יוחאי. "אני מאחל לה החלמה מהירה. מי שצריך לתת פה את הדין זה המשטרה, לא החשוד. לא הייתה למשטרה שום סמכות לעצור אותו, ועל אחת כמה וכמה לירות בו".

השוטרת נוי זיתון

"נוי רוצה לחזור לעבודה"

השוטרת נוי זיתון (19) נפצעה אמש באורח בינוני לאחר שניסתה למנוע מהחשוד להימלט. החשוד הצליח להמשיך בנסיעה לנתיבי איילון ונלכד רק בתום כשעתיים של מצוד נרחב שנערך אחריו, סמוך למחלף חולות.

"שמעתי בחדשות כשהייתי על כביש 6 שנפגעה שוטרת כתוצאה מדריסה וישר חששתי", סיפר אמש דורון, אביה של נוי, "הרמתי טלפונים והיא לא ענתה, אני 24 שעות סביב הילדים שלי ואפשר רק לתאר את התחושות באותו הרגע. כשהגעתי לבית החולים מעט נרגעתי כשהבנתי שמצבה יציב".

"דיברתי איתה לפני זמן קצר והיא אמרה לי שהיא רוצה ביום ראשון בבוקר להיות במשמרת", הוסיף האב. "המשטרה מאוד חשובה לנוי, גם דודה משרת במשטרה והיא רואה עצמה עוד שנים רבות בארגון".

זירת הדריסה (חדשות 2)

נתפס בתום שעתיים של מצוד

האירוע החל כשניידת סיור של אגף התנועה שהייתה בפעילות יזומה הבחינה ברכב העומד בצד הדרך מול בית העלמין בחולון. הרכב עורר את חשדם של השוטרים, בהם זיתון, שניגשו אל המכונית ומצאו בה את הקטין, בן 17, ואת החשוד כשהוא עירום למחצה.

על פי עדות השוטרים, הנהג החשוד הגיב בעצבנות לשאלותיהם ובשלב מסוים דחף את הנער אל מחוץ לכלי הרכב והחל להימלט. השוטרת נפגעה לאחר שניסתה לעצור את הנהג וזינקה לעברו. שוטר נוסף שנכח במקום פתח בירי לעבר כלי הרכב והצליח לפגוע באחד מהגלגלים, תוך כדי שהנהג ממשיך בנסיעה מהירה לעבר נתיבי איילון.

בשלב זה הוקפצו כוחות גדולים של משטרת תל אביב. מפקד מחוז תל אביב, ניצב בנצי סאו, הורה על הזנקת בלשים מכל רחבי המרחב. בעוד שמרבית הכוחות עסקו בסריקות ובמצוד אחר החשוד, החלו מספר שוטרים לגבות עדות מהקטין בניסיון להתחקות אחר זהותו של החשוד.

בן מיטלמן השתתף בהכנת הידיעה.