לא רק במזרח י-ם: זיקוקים בטייבה

על רקע המחאות האלימות במגזר הערבי, ממשיכה המשטרה להדק את הפיקוח על האמצעים המסוכנים שבהם נעזרים המתפרעים. בפשיטה על חנות צעצועים בטייבה נחשפו עשרות אלפי זיקוקים אסורים. שני חשודים נעצרו. רק בשבוע שעבר הוחרם בנמל אשדוד משלוח ענק של נפצים

נפצים בחנות הצעצועים:  בפשיטה של המשטרה הבוקר (שלישי) על מחסן של חנות צעצועים בטייבה נתפסו כמויות גדולות של זיקוקים ונפצים אסורים. שניים מבעלי החנות נעצרו לחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות הפרות הסדר האחרונות במגזר הערבי, הגיע לידי משטרת קדמה מידע מודיעיני ולפיו חנות בטייבה מספקת נפצים וזיקוקים אסורים, המשמשים בין השאר את המתפרעים בהפגנות האלימות.

בפעילות יזומה ומשולבת, פשטו הבוקר כוחות של משטרה, בילוש ויס"מ על המקום, ואיתרו במחסן החנות כמויות גדולות של הנפצים האסורים. הצוותים החרימו את הסחורה המסוכנת ועצרו שני תושבים כבני 50 בחשד למעורבות באחזקתה.

החשד: יועדו לשמש את המתפרעים בשטח (דוברות המשטרה)

רק בשבוע שעבר לכדו אנשי המכס משלוח גדול של זיקוקים, שוקרים חשמליים ודוקרנים שנפרק בנמל אשדוד. מזמין המשלוח, תושב מזרח ירושלים, נעצר.

גורמים בכירים במשטרה הדגישו כי המשלוח העצום יועד לשדרג משמעותית את יכולתם של מארגני המהומות במזרח ירושלים. ירי הזיקוקים בכינון ישיר לעבר כוחות הביטחון הפך בשבועות האחרונים לתופעה מובילה בהסלמה, ולנשק מוביל עבור הצעירים המתפרעים במזרח ירושלים. בשל כך הוחלט במטה הארצי במשטרה להציב את הנושא בעדיפות גבוהה במיוחד.