באר שבע: נפצעה מהשלכת בקבוק לרכבה

תקרית אלימה שאירעה בבאר שבע גרמה לשני אחים צעירים לחשוב שנקלעו לפיגוע, אלא שהחשוד בזריקת הבקבוק לעבר מכוניתם טוען בחקירתו כי הרקע למעשיו היה פלילי וכי הוא "טעה בזיהוי". "המתיחות גרמה למחשבה על פיגוע לקפוץ לראש", אמרה אמם של הנערים. הבת עדיין חושדת: הוא ראה בדיוק מי אנחנו, איך זה שהוא טעה בזיהוי?

המתיחות הגוברת בשבועות האחרונים מטשטשת את הגבולות שבין תקריות אלימות על רקע פלילי לבין תקריות על רקע לאומני: שני אחים מבאר שבע, בני 18 ו-15, נקלעו אמש (ראשון) לאירוע של השלכת בקבוק לעבר המכונית שנסעו בה - והיו בטוחים שנפלו קורבן לפיגוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מיד לאחר המקרה צלצלו השניים לאמם. מהקלטת השיחה הגיעה לידי חדשות 2 Online. "אמא, אני חושבת שעשו לנו פיגוע", אמרה הבת הצעירה בבהלה. "אנחנו נוסעים הביתה, פיצצו לנו את האוטו, זה פגע בי ויורד לי דם בראש".

המכונית שניזוקה מהשלכת הבקבוק (חדשות 2)

לטענת האחים, בזמן שנסעו לביתם סמוך לשעה 23:00, עקפה אותם משאית וחסמה את דרכם ומתוכה יצא אזרח ערבי-ישראלי שהשליך לעבר חלון הנהג בקבוק אלכוהול ריק. הבקבוק ניפץ את חלון המכונית ופגע בראשה של האחות שישבה ליד אחיה שנהג במכונית. היא נפצעה קל וטופלה בביתה על ידי חובשי מד"א שהוזעקו למקום.

המשטרה עצרה את החשוד במעשה, אלא שהוא מכחיש בתוקף כי מדובר היה בפיגוע. לדבריו הרקע למעשה המיוחס לו היה פלילי. האח הגדול התעמת הבוקר בתחנת המשטרה עם החשוד, ולטענתו החשוד שינה גרסאות. הבוקר הוא טען כי חשב שהנער היה נהג מכונית שעקפה אותו מוקדם יותר אתמול בעיר, ואולם אמש טען החשוד לאחר מעצרו כי הרקע למעשיו היה סכסוך עבריינים וכי הייתה לו "טעות בזיהוי".

"הוא הסתכל לנו בעיניים". הנערה הפצועה, א (חדשות 2)

"המתיחות הזאת בימים האחרונים גרמה למחשבה על פיגוע לקפוץ לראש", הסבירה לחדשות 2 Online אמם של השניים. "הבת שלי חזרה ואמרה אחר כך בחקירה שהחשוד לא דיבר, היא רק קלטה את המבט השמח שלו אחרי שהוא פגע בהם. אתה רואה ערבי משליך חפץ לעברך מבלי שעשית לו דבר, אז המחשבה הזאת מיד עולה".

גם הבת אמנם כבר לא בטוחה אם הרקע למעשה היה לאומני או פלילי, אבל היא מתקשה להתעלם מטענתו של החשוד שהייתה לו טעות בזיהוי. "היו כמה שניות שהוא יצר איתי קשר עין, הוא ראה בדיוק מי אנחנו, בגלל זה הרגיזה אותי הגרסה שלו למשטרה, כי הוא הסתכל לנו בעיניים", אמרה הנערה לחדשות 2 Online.