פרשת השופטת: בדיקת הפוליגרף

השוטר שנטען לכאורה כי אנס שופטת עבר בדיקת פוליגרף שלפיה הוא לא ביצע את המעשה. "אנו בדעה שהוא לא כפה עליה יחסי מין בניגוד לרצונה", כתבו הבודקים. השוטר בשיחה עם חדשות 2: "בסך הכל הכרתי בחורה"

פרסום ראשון: השוטר שנחשד כי אנס שופטת עבר בדיקת פוליגרף - ונמצא דובר אמת. בבדיקה הוא טען כי לא כפה עליה יחסי מין בניגוד לרצונה, וכל מגע מיני בין השניים היה בהסכמת השופטת, וניתוח הבדיקה, שאינה קבילה בבית המשפט, מראה שהוא דובר אמת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבדיקה השוטר נשאל שלוש שאלות: "האם זה נכון שסירבת להתלוות אליה להופעה למרות בקשותיה הרבות?" - השוטר השיב בחיוב. השאלה הבאה הייתה: "האם במפגש בביתה כפית עליה יחסי מין בניגוד לרצונה?" - השוטר השיב בשלילה. השאלה האחרונה הייתה: "האם זה נכון שהפסקת את המגע המיני איתה ברגע שביקשה זאת?" - השוטר השיב בחיוב.

מניתוח ממצאי הבדיקה עולה כי נמצאו ממצאים פיזיולוגיים לפיהם השוטר דובר אמת בכל שלוש השאלות, לפחות ברמה בה המכשיר מסוגל לנתח. נסער, הקצין הגיע לפרקליטו, עו"ד יניב שגב עם התוצאות.

"בסך הכל הכרתי בחורה ככל האדם, כעת אני צריך להתמודד עם אישומים באונס", אמר קצין המשטרה לחדשות 2. "לא לזה ייחלתי כשהכרתי אותה. עוברת עלי תקופה שאני לא מאחל לאף אדם. אני שמח על בדיקת הפוליגרף, אני רוצה לשוב לחיי כפי שהם היו, אני מבקש לקבל בחזרה את הפרטיות שלי".

"תעלול יח"צני"

פרקליטו אומר שמרשו נלחם בשמועות שמפיצים מקורבים לאותם שופטת. "היום ידוע מדוע השופטת לא מתלוננת, המקורבים שלה מדברים בשמה", אמר עו"ד שגב. למרות זאת, השופטת עומדת על גרסתה וטוענת כי היא הקורבן. בדיקת פוליגרף כאמור אינה קבילה בהליך משפטי, אך מאחר והשופטת לא התלוננה - אין הליך כזה.

עו"ד יאיר גולן, פרקליטה של השופטת, טוען כי הבדיקה היא תעלול יח"צני שאין מאחוריו דבר. "זה ניסיון מוכר ומכוער להפוך את התוקף לקורבן ואת המותקפת לנאשמת", אמר.

בסוף השבוע פורסם כי חוקרי מח"ש מצאו הודעות SMS בין השניים. יודגש, כי לא ברור האם מדובר בהודעות מפלילות. הקצין כתב: "בחיים לא הרגשתי כל כך מתומתם (הטעות במקור - ג.פ) שאיבדתי דבר כל כך נפלא ברגע". מנגד, השיבה לו השופטת: "אבל איבדת, אז צא לי מהחיים כלעומת שבאת. ומטומטם כותבים ב-ט'".