חשד: אוהדי בית"ר השחיתו אוטובוס וגרמו לנזק באצטדיון דוחא

אחרי ההפסד לבני סכנין, גרמו אוהדי בית"ר ירושלים לנזק רב לאוטובוס שהוביל אותם ולאצטדיון דוחא. נהג האוטובוס הגיש תלונה במשטרה. במהלך המשחק אתמול נשמעו קריאות גזעניות נגד בני סכנין

האוטובוס שהושחת, הלילה (חטיבת דובר המשטרה)

התסכול מההפסד הוביל לוונדליזם: נהג האוטובוס שהוביל את אוהדי בית"ר ירושלים מאיצטדיון דוחא אתמול (ראשון) אחרי המשחק מול בני סכנין, הגיש תלונה לאחר שעל פי החשד, האוהדים השחיתו את האוטובוס. משטרת משגב פתחה בחקירה. במקביל, גרמו האוהדים לנזק בחלק ממתקני האיצטדיון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

האוהדים גרמו נזק לריפודים, לידיות ולווילונות האוטובוס. כמו כן, בשעה שאוהדי בני סכנין התפזרו לבתיהם אחרי ניצחון קבוצתם, אוהדי בית"ר קראו קללות גזעניות מתוך האיצטדיון לעבר עוברי האורח אוהדי הקבוצה הביתית - קריאות בגנות הנביא מוחמד וקריאות מסוג "אין מדינה", "עבדים של יהודים". הוונדליזם נמשך, כך נראה, גם בתוך האוטובוסים.

עיריית סכנין שילמה עשרות אלפי שקלים על אבטחת המשחק הביתי לאחר שנדרשה להוציא מכיסה את עלויות האבטחה של עוד כ-400 שוטרים, אלא שהעלות הישירה לא הסתיימה כאן. אוהדי בית"ר זרעו הרס רב בתוך האצטדיון וניפצו חפצים.

השירותים המנופצים בדוחא

מיציעי אוהדי בני סכנין המארחת בקעו אתמול קולות כגון "ברוח ובדם נפדה את אל-אקצה", יחד עם מספר דגלי פלסטין. באחד הרגעים היה נדמה כי המתיחות יוצאת משליטה כשאחד האוהדים הצית אבוקת עשן בשטח האצטדיון - ונעצר. למרות גילויי השנאה המבצבצים, בקבוצה היריבה בית"ר ניסו להרגיע ואמרו כי ככל שזה תלוי באוהדי הקבוצה - שום דבר לא יעלה על כר הדשא מלבד ספורטאים מקצוענים.

לקראת הסיום המשחק המשיך להיות רווי בעימותים חריפים בין שחקני שתי הקבוצות, מה שהלהיט עוד יותר את הרוחות. בדקה ה-95 השליכו אוהדי סכנין חפצים לעבר המגרש.

עם סיום המשחק, בו ניצחה קבוצת בני סכנין בתוצאה 1-0, המשטרה ניסתה לפנות את אוהדי בית"ר ולהוציא אותם באוטובוסים ורק אז להוציא את אוהדי סכנין. מספר עימותים נרשמו ביציע בית"ר שהתעכבו ביציאה.

בהערכת המצב שקיימה המשטרה, אמר מפקד המחוז הצפוני ניצב זוהר דביר כי הכוחות לא יגלו סלחנות לנוכח הפרות סדר. "משטרת המחוז הצפוני תנקוט ביד קשה ותגלה אפס סובלנות כלפי אלימות פיזית ומילולית מכל סוג שהוא, ובפרט אמירות עם תוכן גזעני שמכתימות מגזר שלם, והיא ביקשה מאוהדי הקבוצות לנהוג בכבוד הדדי".