זה הקצין החשוד שקיבל מפישר שוחד‎

הותר לפרסום כי קצין המשטרה החשוד שקיבל שוחד בתמורה להדלפת מידע רגיש אודות חקירות לעורך הדין רונאל פישר הוא רב פקד ערן מלכה, בכיר בלהב 443. מעצרו הוארך היום בהסכמתו לחמישה ימים

רונאל פישר, ארכיון (פלאש 90)

רב פקד ערן מלכה, מי שכיהן כקצין חקירות בכיר ביחידה לפשיעה כלכלית של להב 433 הוא קצין המשטרה שנעצר בחשד שהדליף מידע לעורך הדין רונאל פישר. רפ"ק מלכה הושעה משירותו במשטרה בעקבות החשדות נגדו, היום הוארך מעצרו בהסכמה בחמישה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עורך הדין פישר, חשוד כי העביר שוחד למלכה בתמורה למידע הרגיש שקיבל ממנו. מוקדם יותר היום, בדיון שבסופו הוארך מעצרם של השניים, אמרו במחלקה לחקירות שוטרים כי חלה התפתחות דרמטית בחקירה. "חשפנו את השיטה שבה פעלו עורך הדין פישר וקצין המשטרה", אמרה נציגת מח"ש בדיון בבית משפט השלום בירושלים.

"אנו מגדירים זאת 'יום שחור למערכת אכיפת החוק בישראל'", הוסיפה הנציגה בדיון. "בימים האחרונים חלה התפתחות דרמטית בחקירה, ועדת המדינה נחקרה ברציפות מיום חמישי. נוספו פרשיות חדשות ויידרש לחקור חשודים רבים נוספים".

בסוף השבוע נחתם הסכם עם מזכירתו האישית של פישר, הנחשבת ליד ימינו. היא נעצרה יחד עמו כבר לפני תשעה חודשים בשעה שהמתינה במכוניתו כשיצא לאסוף את תיק המזומנים מאלון חסן. כמו פישר, גם היא סירבה למסור לחוקרי המחלקה לחקירות שוטרים את קוד הנעילה לטלפון הסלולרי שלה.

השבוע נעצרו השניים בשנית, לאחר שאנשי המחלקה לחקירות שוטרים הצליחו לפצח את קוד הנעילה בטלפונים הסלולריים וככל הנראה לדלות מהם חומר בעל ערך להמשך החקירה. בימים שחלפו מאז, נמשך המשא ומתן בין נציגיה לבין המחלקה לחקירות שוטרים, טיוטות הסכם הוחלפו, עד להחלטה שהתקבלה לפיה תעיד נגדו.