השוטר: "איבדתי דבר נפלא". השופטת: "צא לי מהחיים"

הפרשה החדשה שמסעירה את המשטרה ואת מערכת המשפט מסתעפת. ב"חדשות סוף השבוע" פורסמו מסרונים שהועברו בין הקצין לשופטת. לפי שעה לא ברור האם נמצאו גם הודעות מפלילות

המחלקה לחקירות שוטרים אמנם החליטה לסגור את תיק חקירת החשד לאונס שופטת לאחר שזו סירבה להתלונן נגד שוטר שעמו קיימה מערכת יחסים, אך הערב (שבת) פורסם ב"חדשות סוף השבוע" כי חוקרי מח"ש מצאו הודעות SMS בין השניים. יודגש, כי לא ברור האם מדובר בהודעות מפלילות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקצין כתב: "בחיים לא הרגשתי כל כך מתומתם (הטעות במקור - ג.פ) שאיבדתי דבר כל כך נפלא ברגע". מנגד, השיבה לו השופטת: "אבל איבדת, אז צא לי מהחיים כלעומת שבאת. ומטומטם כותבים ב-ט'".

הפרשה הותרה לפרסום אתמול, אז נודע כי לפני מספר שבועות הגיע שוטר למח"ש וטען כי חברתו השופטת סיפרה לו שנאנסה בידי שוטר. השופטת סיפרה למקורביה על האונס, אך סירבה להגיש תלונה במשטרה.

לאחר שהמידע הראשוני בנושא הגיע למחלקה לחקירות שוטרים, הייתה התייעצות דחופה אצל היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בנוגע לפרשה. גם נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס הוכנס לתמונה, ובשלב זה השופטת שכרה את שירותיו של פרקליט הצמרת, עו"ד יאיר גולן.

במקביל, השופטת שוחחה עם חוקרת במחלקה לחקירות שוטרים בטלפון, אך סירבה להגיע ולמסור תלונה מסודרת. מהמחלקה לחקירת שוטרים פנו פעם אחר פעם לשופטת ולבא כוחה בנסיון לשכנע את השופטת להגיש תלונה, אולם לפני מספר ימים החליטה השופטת באופן סופי שהיא מסרבת להתלונן.

מהמשטרה נמסר כי לפני מספר שבועות התקבל מידע במחלקה לחקירות שוטרים לפיו קצין משטרה בדרגת רב פקד ביצע עבירת מין כנגד בעלת תפקיד במערכת המשפט. "על אף שבעלת התפקיד סירבה להתלונן, ובנסיבות אלה השוטר לא נחקר, מח"ש ביצעה פעולות שונות לצורך בירור המידע. בסיום בחינה זו הוחלט על דעת כלל הגורמים המוסמכים כי אין בממצאים די על מנת להמשיך בחקירה פלילית כנגד הקצין", נכתב בהודעת המשטרה.

"יש לאפשר לשוטר לחזור לאורח חיים תקין"

עו"ד יניב שגב, פרקליטו של השוטר, הדגיש כי מרשו כלל לא זומן לחקירה ומכחיש את טענות השופטת. "הם הכירו באתר היכרויות, שוחחו ונפגשו פעם אחת. כתוצאה מעבודתו, הוא קיצר באחד המקרים פגישה ביניהם בשל עייפות", טען שגב בשיחה עם חדשות 2 Online.

"פתאום הוא מוצא עצמו עם דפיקות בשש בבוקר, כאשר יש לשוטרים צו חיפוש בביתו. הם לקחו ממנו מחשבים וטלפונים, והוא נאלץ להתמודד עם חרושת של שמועות ודיבורים בשבועות האחרונים. היום בשעות הבוקר המחלקה לחקירות שוטרים הודיעה שהתיק נגנז בלי שהוא בכלל זומן למסור עדות, והמשמעות של הדברים ברורה", הוסיף עו"ד שגב, שטען כי ציפה מהשופטת לשתף פעולה עם מערכת אכיפת החוק לה היא שותפה "יש חשיבות גדולה לשמירה על זהותו עלומה על מנת שיחזור למסלול חיים תקין מחוץ לאור הזרקורים", טען.