כתובות דאע"ש רוססו על אנדרטאות בצפון

בדלית אל-כרמל ובקרן הכרמל (מוחרקה) נמצאו כתובות הנושאות את שמו של ארגון "המדינה האסלאמית". גם לפני שבועיים ריססו אלמונים כתובות דומות על קיר מגרש כדורגל

כתובות ובהן שמו של ארגון דאע"ש התגלו היום על שתי אנדרטאות לזכר נופלי העדה הדרוזית, בדלית אל-כרמל ובקרן הכרמל - במוחרקה. תחנת משטרת חיפה פתחה בחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זו אינה הפעם שמרססים כיתובי דאע"ש בכפרי הכרמל. לפני כשבועיים ריססו אלמונים בשעות הלילה כתובות הנושאות את שם ארגון "המדינה האסלאמית" על קיר מגרש הכדורגל ביישוב דלית אל-כרמל. שוטרי תחנת חיפה הגיעו למקום לאחר שהתקבלו תלונות מצד תושבים ופתחו בחקירת נסיבות המקרה.

בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר תושב הכפר כי כבר לפני חודש אירע מקרה דומה שבו רוסס שם ארגון הטרור הרצחני באזור וכי הכתובת נמחקה. גם במשטרה מאשרים כי מדובר באירוע נוסף שנחקר בעת האחרונה.

כתובות דאע"ש על אנדרטאות בצפון (חטיבת דובר המשטרה)

"ממש לא מובן מה המניע ולמה זה נעשה אבל מה שבטוח זה שמישהו מנסה להתגרות בתושבי דלייה וזה ממש לא כדאי", אמר אדם נוסף המתגורר בסמוך למגרש הכדורגל שקירותיו הושחתו.

"כל אזכור השם ותמיכה בדע"ש, מחייב את משטרת ישראל וכוחות הביטחון לטיפול נקודתי ומיוחד בסוגיה", אמר ראש המטה להקצה דתית, סגן השר לשעבר איוב קרא למשלחת יו"רים צעירי מפלגות באירופה. "זו לדעתי התופעה הקשה ביותר שחווה המזרח התיכון מאז מלחמת העולם השנייה".

אחד המקרים הקודמים (משטרת ישראל)

בחודשים האחרונים נאבקת המשטרה בגילויי ההזדהות של קומץ במגזר הערבי בארגון הטרור שמטיל את אימתו בשטחים נרחבים בעירק ובסוריה. במערכת הביטחון מעריכים כי עשרות ישראלים הצטרפו לארגון, ואחדים מהם נהרגו בקרבות. בדליית אל כרמל, סמל לדו קיום, מנסים להרחיק עצמם ככל האפשר מהכתובות שרוססו בשטחם.