לא רק באבו סנאן: עוד קטטה המונית

15 צעירים מסכנין שנקלעו במהלך רכיבת שטח לחלקה פרטית בכפר מרר, לא תיארו לעצמם שעונשם יהיה כל כך קשה. בתגובה למה שכונה בידי בעל השטח "פלישה מכוונת", הותקפו הצעירים באכזריות בידי עשרות מתפרעים מקומיים. חלק מהתקרית האלימה נקלט במצלמות האבטחה של כלא צלמון הסמוך, אליו נמלטו המותקפים

קבוצת צעירים מסכנין הוכתה באכזריות בידי צעירים מכפר מרר, לאחר שחבריה חדרו בשוגג לחלקת אדמה פרטית במהלך רכיבת שטח. מצלמות האבטחה של כלא צלמון הסמוך למקום, תיעדו את התקיפה האלימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התקרית אירעה בסוף השבוע שעבר, אז יצאו 15 רוכבי אופנוע מסכנין לרכיבת שטח שגרתית באזור. זמן מה לאחר שהגיעו לאדמות כפר מרר, נחסמה תנועתם בידי מפעיל טרקטור שטען בפניהם בזעם כי הם פלשו לשטח פרטי ללא היתר. בעודם מנסים להסביר לאיש כי לא היו מודעים לעובדה שהשטח בבעלות פרטית, הותקפו לפתע חברי הקבוצה בידי עשרות מתפרעים שהחלו לחבוט בהם באלימות.

כשהם פצועים ומדממים נמלטו הרוכבים אל מתחם כלא צלמון הסמוך, אך גם שם לא חדלו התוקפים מלהפליא בהם את מכותיהם. המשך התקיפה האלימה תועד במצלמות האבטחה בחצר מתקן הכליאה, שם המשיכו התוקפים לבעוט ולהכות את קבוצת הצעירים בעזרת מוטות ובקסדות שתלשו מראשם.

גם לאחר התקרית האלימה התקשו הצעירים מסכנין להבין על מה אירעה כל המהומה. " לא הבנו איך תוקפים אותנו כך רק כי נכנסנו לחלקת אדמה שבכלל לא ידענו שהכניסה אליה אסורה", אמר אחד הקורבנות לחדשות 2 Online. "בימים האחרונים מתנהלים מגעים להשגת סולחה עם התוקפים. אני בעד הסולחה, אבל מי שתקף אותנו צריך לשלם".

חלק מקורבנות האירוע נזקקו לטיפול רפואי ואף אושפזו בבית חולים. במשטרה הודיעו כי האירוע נחקר, אך עם זאת לא דיווחו על מעצר חשודים במעורבות בתקיפה.

החשש: זו רק ההתחלה

הרוחות באבו סנאן עדיין סוערות מאירוע הקטטה ההמונית שאירע בתחומי המועצה בליל שישי האחרון, בין עשרות צעירים מוסלמים לתושבים דרוזים.

במרכז הרפואי גליל בנהריה מאושפזים עדיין 19 מפצועי האירוע הקשה, כשמצבם של שניים קשה מאוד ומצבו של השלישי קשה. קרובי הקורבנות מותחים ביקורת על תפקוד המשטרה, שלטענתם ידעה על המתיחות הגוברת בין המגזרים, אך הואילה להתערב רק לאחר התלקחות השטח.