בשל חוב למזונות: כדורגלן העבר ג'ימי טורק נעצר

כדורגלן העבר, שהיה מכוכבי הפועל תל אביב ושיחק גם בנבחרת, נעצר בעקבות חוב בתשלומי המזונות לבת זוגו לשעבר, בסך כעשרת אלפים שקלים. "לא עבדתי הרבה שנים, ואני מרוויח רק 2,000 ש"ח בחודש", טען להגנתו. בית המשפט האריך את מעצרו ב-12 יום

נעצר בגלל חוב בתשלומי המזונות (חדשות 2)

כדורגלן העבר רפעת (ג'ימי) טורק, שהיה אחד מכוכבי קבוצת הפועל תל אביב ונבחרת ישראל, נעצר בעקבות חוב בתשלומי המזונות לבת זוגו לשעבר, בסך עשרת אלפים שקלים. בית המשפט האריך את מעצרו ב-12 יום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם הגיעו לבית המשפט, טען טורק באמצעות פרקליטו, עו"ד ארי שמאי, כי אין באפשרותו לשלם את החוב במלואו בשל מצבו הכלכלי הרעוע. "אני הרבה שנים לא עובד", הסביר טורק לשופטת. "אני עובד מעט בתקשורת; כפרשן כדורגל פעמיים בחודש בטלוויזיה, ועוד פעם אחת או פעמיים כותב לאתר אינטרנט, ומשתכר כ-2,000 שקלים בחודש. אני לא יכול לעבוד במה שאני יודע, וגם רוצה".

על מצבו הכלכלי של טורק הוסיף פרקליטו וטען כי מרשו אינו בקו הבריאות, וכי מעצר עלול לסכן אותו. "מדובר בחייב שהחל לפני כחודש בהליך על מנת לבטל את הפסיקה של בית המשפט", טען עו"ד שמאי בפני השופטת. "הוא סובל מסכרת מחריפה ומצב בריאותו לא טוב, וכל שהייה נוספת במעצר תזיק לו. אין לו כספים לשלם, והוא יהיה מוכרח למכור את ביתו כדי לעמוד בדרישת בית המשפט".

הראיות והטענות לא הועילו לטורק, לאחר שהשופטת החליטה לגבות את סכום פקודת החוב במלואו. עם זאת, החליטה השופטת להתחשב במצבו הרפואי וקיצרה את משך תקופת המעצר ל-12 ימים בלבד.

"מהיכרותי עם אדון טורק הוא אב למופת לילדיו ולא מגיע לו שיתייחסו אליו כך", אמר לאחר ההחלטה עו"ד רפי שדמי, המייצג גם הוא את טורק. "עם זאת, נושא החוב לכאורה בתיק ההוצאה לפועל בעניינו טרם התברר עד תומו, וחבל שנוקטים הליכים כל כך דרמטיים בטרם בירור מעמיק לגבי היקף הזכויות והחובות שלו".

טורק בן ה-60 החל את דרכו בקבוצת הנוער של הפועל תל אביב, ואת רוב הקריירה שלו עשה בקבוצה. בשנת 1972 הוא עלה לקבוצה הבוגרת, ובמהרה הפך לאחד השחקנים המשמעותיים במועדון.

ביולי 1976 הפך טורק לכדורגלן הערבי-ישראלי הראשון שרשם הופעה בינלאומית במדי נבחרת ישראל, כשמאמן הנבחרת דוביד שווייצר זימן אותו כחבר המשלחת האולימפית למונטריאול. לזכותו של טורק 33 הופעות במדי הנבחרת, שבהן כבש שלושה שערים.

בשנת 1978 זכה בתואר "כדורגלן העונה" ובעונת 1980/1981 זכה עם הפועל תל אביב באליפות, כשהוא מתבלט בקישור הקבוצה יחד עם אלי כהן ומשה סיני. באותה עונה הבקיע את שערו המפורסם ביותר, שזכה לכינוי "ריפעטיל", בבעיטת עונשין מ-45 מטר מול הפועל ירושלים באצטדיון ימק"א‏.

לאחר פרישתו מהעולם הכדורגל נכנס טורק לחיים הפוליטיים, שימש כחבר מועצת העיר תל אביב-יפו ואף מונה לסגן ראש העיר למשך כמה חודשים.