מצלמות האבטחה תיעדו: רעול פנים בדרך לרצוח את מנהל בית הספר

מנהל בית הספר "עמל" בטייבה, יוסוף חג' יחיא, נרצח לפני 3 חודשים - ימים ספורים לפני שהחלה שנתה לימודים. היום נחשפים צילומי מצלמות האבטחה המתעדים את החשוד ברצח בדרכו ללשכת המנהל כשכלי הנשק בכיסו, וכשהוא מכסה את פניו עם מטריה. תיעוד מצמרר של הרגעים שקדמו לרצח בלשכת המנהל

המצלמה תיעדה את הרגעים שלפני הרצח: כשלושה חודשים לאחר הירי הקטלני שגבה את חייו של מנהל בית הספר "עמל" בטייבה, נחשפים הצילומים המצמררים ממצלמות האבטחה בתוך המוסד החינוכי בדקות שלפני הרצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בצילומים נראה החשוד ברצח כשהוא חולף על פני מזכירת בית הספר, בדרכו ללשכת המנהל, כשבכיסו כלי הנשק - וכשהוא אוחז במטריה שחורה וגדולה שפתח גם בעודו בתוך המבנה - זאת במטרה להסתיר את פניו. זמן קצר לאחר מכן, נשמעו היריות שהביאו למותו של יוסוף חג' יחיא, מנהל בית הספר.

האלמוני ירה לכיוונו של יחיא ונמלט מיד מהמקום. מנהל בית הספר פונה מיד על ידי אמבולנס עצמאי לקבלת טיפול רפואי בבית החולים מאיר בכפר סבא, כשמצבו מוגדר קשה וכשהוא סובל מפצעי ירי בפלג גופו העליון. כעבור זמן קצר נאלצו הרופאים בבית החולים לקבוע את מותו.

 בעל הקיוסק בבית הספר רצח את המנהל?

בחודש שעבר הגישה המשטרה הצהרת תובע לבית משפט השלום בפתח תקווה נגד תושב טייבה המפעיל קיוסק בבית הספר עמל בעיר, החשוד ברצח המנהל הנערץ של המוסד החינוכי. במשטרה מדגישים כי מדובר באחד מתיקי החקירה המורכבים שנתקלו בהם בשנים האחרונות, וסבורים כי בידם מספיק ראיות על מנת להגיש כתב אישום נגד החשוד ברצח. הרצח התרחש ימים ספורים לפני תחילת שנת הלימודים, בשעה שמנהל בית הספר ישב בחדר המורים יחד עם שלושה מאנשי צוות נוספים.

הרוצח בדרכו ללשכת המנהל (חדשות 2)


החשוד יצא מהדרך שבה נכנס לבית הספר ונמלט באמצעות טנדר מסוג סובארו שהמתין לו בחוץ. חוקרי המשטרה שהוזעקו לזירה הבינו מיד כי מדובר ברצח שתוכנן תחילה ובוצע על ידי מקצוען. צוות חקירה שהוקם ביחידה המרכזית החל לנסות להתחקות אחר הרוצח, ובמקביל לנסות לאתר אנשים שעלול להיות להם מניע לפגוע במנהל בית הספר המוערך.

שילם בחייו. המנהל יוסוף חג' יחיא (חדשות 2)


תוך זמן קצר הובילו כל כיווני החקירה לעבר תושב העיר שהפעיל מזנון בתוך בית הספר ועל פי החשד הסתכסך עם המנהל. על פי הערכת החוקרים, בראשות סנ"צ רועי ולדמן, מנהל בית הספר פעל להכנסת מפעיל מזנון נוסף לאחר שבית הספר גדל במספר כיתות ועל מנת לגרום לתחרות והוזלת עלויות, דבר שלא מצא חן בעיני החשוד שסבר לכאורה כי פרנסתו נפגעת.

בעל הקיוסק שנעצר בחשד לרצח (חדשות 2)


התפנית בחקירה הגיעה כשצוות החקירה הצליח לקשור את כלי הרכב של החשוד לזה שנראה במצלמות האבטחה של בית הספר כשהוא נמלט מהזירה. הטנדר נשלח למעבדה לזיהוי פלילי, שם מצאו החוקרים שרידי ירי התואמים לאלה שנאספו בזירת הרצח על ידי הבלשים. בנוסף הובא מומחה שניתח את הליכתו הייחודית של החשוד, על מנת לקשור אותו לחשוד שנקלט במצלמות האבטחה.