הרופא החשוד בעבירות מין: "מעולם לא פגעתי במטופלים שלי, אני עובר גיהנום"

בלעדי: לראשונה מאז נחשף שמו של ד"ר דב וירגיליס, רופא הילדים החשוד בביצוע עבירות מין בקטינים, הוא מגיב לחשדות ושוטח את גרסתו. במכתב ששלח למכריו והגיע לידי חדשות 2 Online מבהיר הרופא כי מעולם לא פגע במטופליו ומספר על התקופה הקשה שהוא עובר

רופא הילדים החשוד וירגיליס (חדשות 2)

"היו לי בחיי תקופות קשות, אך אין ספק שזו התקופה הקשה מכל. ברגע אחד צנחתי לתהום עמוקה ואף חששתי שאין לה תחתית. עבורי זה גיהנום" - כך כתב למכריו רופא הילדים ד"ר דב וירגיליס, החשוד בביצוע יותר מ-20 מעשים מגונים והטרדות מיניות בילדים. מכתבו, שבו הוא שוטח לראשונה את גרסתו ואשר נכתב לאחר ששמו הותר לפרסום, הגיע לידי חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במייל ששלח למכריו מהלימודים, ביקש הרופא להודות למי שסייע לו בתקופה הקשה. "רק ברגעים כאלה אתה יודע מי החברים האמיתיים שלך", הוא כתב. "מהרגע ששמי הותר לפרסום לא היה לי שום סיכוי מול התקשורת שרקדה על הדם שלי שהרי מה יכול להיות יותר עסיסי מרופא ילדים שנטפל לקטינות? הכותרות זעקו, אבל רק בין השורות הם טרחו לציין במה אני באמת חשוד".

עוד הדגיש ד"ר וירגיליס כי "במשך כל שנות חיי מעולם לא ביצעתי עבירה כלשהי. אני רופא ילדים מזה 30 שנה, מעולם לא פגעתי באף אחד ממטופליי, שאותם אני מעריך ומכבד. החשדות נגדי כולם מתייחסים למרחב הווירטואלי, קרי - שיחות צ'אט באינטרנט שניהלתי עם אנשים אנונימיים שאני לא מכיר, ושגילם ומינם כלל לא ברור".

הוא אף ציין במכתב ששלח בשבוע שעבר כי טיבם ומהותם של החשדות נגדו טרם הובררו. הרופא בן ה-61 מקיסריה נעצר בתחילת חודש אוקטובר ובית המשפט בחדרה האריך את מעצרו כבר שלוש פעמים, אך שמו לא הותר לפרסום עד 20 באוקטובר. הוא עדיין בחופשה שאליה הוצא על ידי מעסיקיו בקופת חולים, ובקרוב ייערך לו שימוע.

"הייתי עצור 3 שבועות מהם 5 הימים האחרונים במעצר בית. עבורי זה היה גיהינום", הוסיף. "המעצר בתנאים מבישים, האזיקים, החקירות, הדיונים בבית המשפט, ההשפלות והפרסומים בתקשורת. עד היום לא ברור לי איך שרדתי את כל אלה. בימים אלה אני משוחרר ללא הגבלות ובהתדיינות עם מקום העבודה על המשך דרכי המקצועית. כמו כן זוכה לתמיכה של רבים מחבריי וממטופליי שמייחלים לחזרתי המהירה לעבודה".

"השיחות נערכו חודשים ארוכים"

"הראיות מלמדות על כוונותיו של החשוד ליצור קשר פיזי עם קטינות צעירות מגיל 16 ואף 14", אמר ראש משרד החקירות של תחנת חדרה, רב פקד אפי פז, במהלך הדיון על הערר על הארכת מעצרו השלישית, "שיחות שעל פי החשד נערכו במשך חודשים ארוכים".

באחד מהסרטונים שבידי החוקרים, בראשות מפקד תחנת חדרה רפ"ק גילי אלחדד, נראה החשוד מבצע בעצמו מעשה מגונה אל מול דמותה של קטינה. על פי החשד וירגילוס שלח את הסרטון למי שהזדהתה כקטינה. רב פקד פז הציג בפני השופטים התכתבויות בשיחות וואטסאפ עם הקטינות.

וירגיליס נלכד ברשתו של אבי דוביצקי, שפועל לאתר עברייני מין ברשת, במהלך יום הכיפורים, כשזה התחזה לנערה בת 13. בשיחות שניהל בחדרי צ'אט ובאמצעות הוואטסאפ נחשפו מסרים מיניים, שהפכו בהמשך לבוטים עוד יותר. בין היתר ביקש הרופא מ"בת ה-13" שתשלח לו תמונות שלה במכנס קצרצר והבטיח לה: "נעשה חיים, נשתולל על המיטה".

"כל העבירות לכאורה בוצעו במרחב הווירטואלי", ציין אז סנגורו עו"ד סלטו. "מדובר באתר שבו מגבלת כניסה מעל גיל 18 וכשהתעורר חשדו שמשהו אינו כשורה שלח הודעה לילדה בת ה-13 לכאורה שאין לו קשר עם קטינות".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv