מח"ש: "חשפנו את השיטה של פישר"

לאחר שנחתם הסכם עדת המדינה עם העוזרת האישית של עורך הדין החשוד במתן שוחד, ולאחר חקירה רצופה שלה, טוענים במחלקה לחקירות שוטרים כי נחשפה השיטה שבה פעלו פישר וקצין המשטרה החשוד שהעביר לו מידע על חקירות. "זהו יום שחור למערכת אכיפת החוק בישראל", אמרה נציגת מח"ש בית המשפט

לאחר החתימה על הסכם עדת מדינה עם העוזרת האישית של עו"ד רונאל פישר, החשוד במתן שוחד, אומרים היום (ראשון) במחלקה לחקירות שוטרים כי חלה התפתחות דרמטית בחקירה. "חשפנו את השיטה שבה פעלו עורך הדין פישר וקצין המשטרה", אמרה נציגת מח"ש בדיון בהארכת מעצרו של עורך הדין בבית משפט השלום בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו מגדירים זאת 'יום שחור למערכת אכיפת החוק בישראל'", הוסיפה הנציגה בדיון. "בימים האחרונים חלה התפתחות דרמטית בחקירה, ועדת המדינה נחקרה ברציפות מיום חמישי. נוספו פרשיות חדשות ויידרש לחקור חשודים רבים נוספים". המשטרה תבקש להאריך את מעצרו של פישר בחמישה ימים. מוקדם יותר, הוארך בהסכמה מעצרו של קצין המשטרה החשוד בהדלפת חומרי החקירה.

הסכם עדת המדינה נחתם ביום שישי, לאחר משא ומתן ממושך עם מי שנחשבה ליד ימינו של עורך הדין. כעת היא צפויה להעיד נגדו בבית המשפט.

"פישר לא בחל באמצעים וסחט לקוחות בעבור בצע כסף"

העוזרת האישית, המקורבת מאד לפישר, נעצרה יחד עמו כבר לפני תשעה חודשים בשעה שהמתינה במכוניתו כשיצא לאסוף את תיק המזומנים מאלון חסן. כמו פישר, גם היא סירבה למסור לחוקרי המחלקה לחקירות שוטרים את קוד הנעילה לטלפון הסלולרי שלה.

השבוע נעצרו השניים בשנית, לאחר שאנשי המחלקה לחקירות שוטרים הצליחו לפצח את קוד הנעילה בטלפונים הסלולריים וככל הנראה לדלות מהם חומר בעל ערך להמשך החקירה. בימים שחלפו מאז, נמשך המשא ומתן בין נציגיה לבין המחלקה לחקירות שוטרים, טיוטות הסכם הוחלפו, עד להחלטה שהתקבלה לפיה תעיד נגדו.

פישר חשוד במתן שוחד לקצין בכיר ביחידת להב 433 של המשטרה. במהלך הדיון הקודם בבית המשפט אמרה נציגת המחלקה לחקירות שוטרים כי "פישר לא בחל באמצעים, וביחד עם קצין משטרה שהדליף לו חומרי חקירה רגישים הוא סחט את לקוחותיו בעבור בצע כסף ושיבוש מהלכי חקירה".