כת בסמינר? פשיטה על מדרשת באר מרים, "הרב" רמתי נעצר

בעקבות תלונות של הורים רבים לצעירות הלומדות במקום כי ראש המדרשה אהרון רמתי מסית אותן ומחזיר אותן בתשובה, פשטה המשטרה על המדרשה בירושלים. נבדק חשד לביצוע עבירות פליליות וכלכליות. רמתי נעצר ונחקר בחשד לקבלת דבר במרמה

אהרון רמתי, ארכיון (חדשות 2)

משטרת ירושלים פשטה הבוקר (ראשון) על מדרשת "באר מרים" בעקבות תלונות רבות שהופנו מצד הורים לצעירות המתגוררות במקום נגד העומד בראשה, אהרון רמתי, על הסתתן נגד משפחותיהן והחזרתן בתשובה. המשטרה חושדת כי במקום מתבצעות עבירות פליליות וכלכליות. רמתי נעצר, שש צעירות עוכבו לחקירה וצו סגירה הוצא למדרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

לאחר שהוגשו תלונות רבות על המתרחש במדרשה ביחידת ההונאה במשטרה הקימו צוות חקירה מיוחד והבוקר פשטו שוטרים על המקום ובדקו חשדות לביצוע עבירות בתחום הרווחה, הבטיחות, בריאות הציבור ועמידה בתקני משרד החינוך.

ראש המדרשה אהרון רמתי לא נמצא במתחם במהלך הפשיטה, אך נעצר מאוחר יותר. רמתי הובא לחקירה במשרדי יחידת ההונאה בחשד לקבלת דבר במרמה. שש צעירות עוכבו לחקירה, גם הן בחשד לקבלת דבר במרמה.

תלונות רבות נאספו סביב פעילותה של המדרשה בירושלים. ההורים טוענים כי מדובר בכת וכי הבנות עוברות שטיפת מוח ומוחזקות בניגוד לרצונן. מהטענות שנשמעו נגד המוסד עולה לכאורה כי המדרשה מצרפת לשורותיה תלמידות חדשות מדי תקופה בשיטת "חבר מביא חבר".

ישיבת "באר מרים" בירושלים (חדשות 2)

מי שצולחות את תהליך הסינון הראשוני, עוברות, על פי הטענות, שטיפת מוח שבמסגרתה הן מוסטות נגד בני משפחותיהן. לראייה, נטען כי רוב תלמידות המדרשה ככולן מנתקות כל קשר עם הוריהן ועם משפחתן לאחר הצטרפותן למסגרת.

אהרון רמתי, תושב ירושלים, מכונה לעתים גם בתואר "רב", זאת למרות שבתיעודי הרבנות אין כל אסמכתא שתוכל לאשר שהוא נושא את התואר הזה.