הזעם בעדה האתיופית: תיקים ייבחנו מחדש

החלטה חסרת תקדים בעקבות הפגנת יוצאי איתיופה הסוערת אמש בי-ם: מפכ"ל המשטרה וסגל הפיקוד הבכיר החליטו שתיקי חקירות שבהם יימצא שהייתה אפליה לרעה של יוצאי אתיופיה ייסגרו. בנוסף, המשטרה תחזור בה מאישומים שהוגשו בתיקים שכבר מתנהלים בבתי משפט

תיקים ייבחנו מחדש. ההפגנה בי-ם (פלאש 90 - יהונתן סינדל)

פרסום ראשון: אחרי ההפגנה הסוערת של בני העדה האתיופית אמש בירושלים, החליט מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו להביא לבחינה מחודשת תיקים וכתבי אישום שהוגשו נגד אזרחים ממוצא אתיופי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההודעה יוצאת הדופן של דנינו מגיעה בעקבות גיבוש הצוות המשותף שהוקם שלשלום יחד עם נציגי המשטרה ובני העדה האתיופית. על פי ההחלטה שהתקבלה, נציגי האתיופים בצוות יעבירו למשטרה רשימה של תיקי חקירה, שלדעתם נפלו בהם פגמים.

דנינו הודיע כי תיקי חקירה שתימצא בהם אפליה לרעה של בני העדה האתיופית ייסגרו, ויתרה מזו, המשטרה תמשוך כתבי אישום נגד נאשמים אתיופים, שהמשפט בעניינם כבר החל. מדובר בהחלטה לא פשוטה מאחר והיא כרוכה בליווי ובמעורבות של הפרקליטות. כמו כן, עשויים להיות עשרות תיקים שיימשכו בחזרה.

ירידה במספר התיקים במח"ש (פלאש 90 - יהונתן סינדל)

בכיר במטה הארצי אומר שהאירוע החמור שגרם לתסיסה, שבו תועד שוטר תוקף ומכה חייל אתיופי בחולון, בא דווקא על רקע ירידה משמעותית במספר תיקי אלימות שוטרים שנחקרים במח"ש. בשלוש השנים האחרונות יש ירידה של 63%, מ-1200 תיקים ל-450 תיקי אלימות שטופלו במח"ש בשנת 2014.