פרסום ראשון: העוזרת האישית של עו"ד רונאל פישר תהפוך לעדת מדינה

עורך הדין רונאל פישר ממשיך להסתבך: העוזרת האישית של פרקליט הצמרת החשוד במתן שוחד חתמה על הסכם לפיו תעיד נגדו. מי שהייתה יד ימינו של פישר נעצרה כבר לפני תשעה חודשים, עת המתינה לו כשיצא לאסוף את תיק המזומנים מאלון חסן

מסתבך, פישר (פלאש 90)

התפתחות דרמטית בפרשת רונאל פישר: לאחר משא ומתן ממושך, נחתם היום (שישי) הסכם עם מי שנחשבה ליד ימינו של עורך הדין החשוד במתן שוחד, העוזרת האישית שלו - שצפויה כעת להעיד נגדו בבית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העוזרת האישית, המקורבת מאד לפישר, נעצרה יחד עמו כבר לפני תשעה חודשים בשעה שהמתינה במכוניתו כשיצא לאסוף את תיק המזומנים מאלון חסן. כמו פישר גם היא סירבה למסור לחוקרי המחלקה לחקירות שוטרים את קוד הנעילה לטלפון הסלולרי שלה.

השבוע נעצרו השניים בשנית, לאחר שחוקרי מח"ש הצליחו לפצח את קוד הנעילה בטלפונים הסלולריים וככל הנראה לדלות מהם חומר בעל ערך להמשך החקירה. בימים שחלפו מאז צבא המשא ומתן בין נציגיה לבין המחלקה לחקירות שוטרים, טיוטות הסכם הוחלפו, עד להחלטה שהתקבלה הבוקר לפיה תעיד נגדו.

"פישר לא בחל באמצעים וסחט לקוחות בעבור בצע כסף"

אתמול האריך בית משפט השלום בירושלים בארבעה ימים את מעצרו של פישר, החשוד במתן שוחד לקצין בכיר ביחידת להב 433 של המשטרה. במח"ש טוענים כי נאספו ראיות חדשות שהביאו לחשיפת פרשייה חדשה, שלא הייתה מוכרת לחוקרים קודם לכן. במהלך הדיון בבית המשפט אמרה נציגת המחלקה לחקירות שוטרים כי "פישר לא בחל באמצעים, וביחד עם קצין משטרה שהדליף לו חומרי חקירה רגישים הוא סחט את לקוחותיו בעבור בצע כסף ושיבוש מהלכי חקירה".

שופטת בית משפט השלום החליטה להאריך את מעצרו של פישר בעקבות החשדות החדשים שנחשפו. "החשד החדש שעולה מתוך הראיות שהוצגו מחייב חקירה", קבעה השופטת בהחלטתה. "אין מדובר בחשדות פשוטים, ועולה אף חשש קונקרטי לשיבוש החקירה". יחד עם פישר נעצר גם קצין משטרה החשוד כי סייע לו, זאת בעקבות מידע מתוך החומר שחולץ מהטלפון הנייד.