הקלטות אולמרט: הבדיקה נגד ברק - ללא תוצאות

לפני 5 חודשים הורה היועמ"ש לפתוח בבדיקה בעקבות טענות רה"מ לשעבר אולמרט, לפיהן אהוד ברק לקח שוחד מעסקאות נשק בעת שכיהן כשר הביטחון. המשטרה צפויה להודיע לוינשטיין: אין עילה לעבור לחקירה פלילית

הבדיקה תסתיים. ברק (פלאש 90)

חמישה חודשים אחרי שנפתחה, בדיקת המשטרה נגד אהוד ברק עומדת להסתיים ללא תוצאות. עד כה הבדיקה לא מעלה שום ראיה שתומכת או מבססת את הטענה שהעלה ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט נגד ברק, לפיה לקח שוחד של מיליונים בעסקאות נשק כשכיהן כשר הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באגף החקירות מסכמים בימים אלה את עשרות העדויות שנגבו במסגרת הבדיקה עליה הורה היועץ המשפטי לממשלה בחודש נובמבר האחרון. אם לא יחול שינוי דרמטי של הרגע האחרון, המשטרה תודיע לוינשטיין כי אין שום עילה לעבור לחקירה פלילית בפרשה.

במסגרת הבדיקה אולמרט עצמו זומן להעיד. מסרו גרסה בין היתר גם אפרים סנה, שהיה סגן שר הביטחון, והשר לשעבר יאיר שמיר, שכיהן כראש התעשייה האווירית.

"המטורף הזה עוד יגמור בבית סוהר"

בתחילת חודש נובמבר האחרון נחשפה קלטת של שולה זקן, בה נשמע אולמרט אומר לה על ברק: "הוא לקח שוחד במיליונים ובעשרות מיליונים, המטורף הזה עוד יגמור בבית הסוהר".

"אין עסקת נשק שישראל עושה... כולם מדברים על זה", נשמע אולמרט אומר לזקן. כשנשאל היכן ברק מחביא את הכספים, השיב אולמרט: "הוא מחביא אותו בשווייץ או באיזשהו משרד עורכי דין, הוא מעביר את זה לחברה שבה שמו לא מופיע".