השוטר שירה: "פעלתי כנדרש, נשקפה סכנה לחיינו"

‫פרקליטו של השוטר שהצית מהומות במגזר הערבי לאחר שהרג את הצעיר ח'יר חמדאן אומר כי הוא מרגיש שמנסים לעשות הון פוליטי על גבו ועל גב חבריו, בעוד שהוא פעל כנדרש מתוך הגנה עצמית. היום: שביתה כללית והפגנות מחאה במגזר הערבי

תיעוד התקרית במצלמות האבטחה (אנואר אמארה.אתר אל ערב)

"התחושות של השוטר קשות, אך הוא פעל כנדרש": בעקבות ההפגנות שפרצו במגזר הערבי לאחר הריגתו של הצעיר ח'יר חמדאן אתמול (שבת) בכפר כנא בידי כוח משטרתי, וההאשמות בקשר להתנהלות השוטרים, אומר הבוקר (ראשון) עורך דינו של השוטר שביצע את הירי כי "הוא בטוח שפעל כהלכה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עו"ד זאב ניר, המייצג את השוטר שירה למוות בחמדאן, אמר לחדשות 2 Online: "תחושותיו קשות כי מכנים את המקרה רצח ויש ניסיון לעשות עליהום ולגרוף הון פוליטי, אבל הוא מאמין שעשה מה שעשה ופעל כנדרש בגלל שנשקפה לו ולחבריו סכנת חיים".

הפרקליט הוסיף, כי לדברי השוטרים שהיו בניידת בכפר כנא, אחרי התקרית התקרב אל השוטרים המון זועם שנשא אבנים, בלוקים ומוטות ברזל שאילצו את הכוח לעזוב את הכפר תוך ביצוע ירי אזהרה באוויר.

הפגנה בכפר כנא, אתמול (חדשות 2)

מעצר חשוד שאחז בסכין הסתבך והסתיים במותו

האירוע שהוביל להצתת המהומות במגזר ערבי החל במהלך הלילה שבין שישי לשבת, אז הגיעו שוטרים לכפר כנא במטרה לעצור צעיר החשוד בהשלכת רימון הלם. בדרכם לביצוע המעצר הגיע חמדאן כשהוא אוחז בסכין. במשטרה אומרים כי חמדאן ניסה לתקוף את השוטרים באמצעות כלי הנשק ולאחר שחשו מאוימים - פתחו לעברו באש.

חמדאן נפצע בפלג גופו העליון ופונה על ידי צוות מגן דוד אדום לבית חולים העמק בעפולה במצב קשה, אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

ח'יר חמדאן, הצעיר שנהרג בכפר כנא (אנואר אמארה.אתר אל ערב)

עם היוודע דבר מותו של חמדאן החלו עשרות בני אדם להצית פחי אשפה ומשטחים ולנסות לחסום את הכניסות ליישוב. כוחות יס"מ שהגיעו למקום הקימו מחסומים בדרכי הגישה אל הכפר והם מונעים כניסה של כל מי שאינו תושב המקום.

המהומות שהחלו בכפר התפשטו גם לנצרת, ובהמשך הוצתו שריפות בוואדי ערה עליהן השתלטו צוותי הכיבוי. במגזר הערבי הביעו זעם רב ממותו של הצעיר, והכריזו היום על שביתה כללית. המשטרה מצידה העלתה כוננות ברחבי הארץ מחשש להתפשטות המהומות.