חשד: כספים נוספים הועברו לפואד

במהלך חקירתו של ח"כ בן אליעזר, התגלו מקרים נוספים של אחזקת כסף לא מדווח בכספת. בפרקליטות מעריכים כי התיק מתקרב לכתב אישום, בכפוף למצבו הרפואי של פואד. בינתיים דורש היועץ המשפטי לממשלה לערוך בדיקה פנימית על מנת להבין כיצד התיק לא טופל עד כה

בן אליעזר, ארכיון (AP)

תיק החקירה נגד ח"כ בן אליעזר מסתעף: במהלך חקירתו של בנימין (פואד) בן אליעזר התגלה כי העברת הכספים מנניקשווילי אינה עבירת הכספים היחידה. מהחקירה עולה כי היו סכומי כסף נוספים שלא דווחו בכספת של בן אליעזר, ומהם עולה החשד לעבירות כספים נוספות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההערכה בפרקליטות היא כי ממצאי החקירה החדשים צפויים להוביל להגשת כתב אישום נגד בן אליעזר, אך טרם התקבלה החלטה סופית בנושא - בין השאר בשל מצבו הרפואי של חבר הכנסת.

בתום הטיפול בתיק יורה היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין על חקירה פנימית במשרדו, בה יבדק מדוע התיק שכב ללא טיפול במשך שנה וחצי, והתגלה רק במקרה עם חקירת פרשת השחיתות בנמל אשדוד.

לפני כשלושה חודשים נחקר בפרשה איש העסקים רוי מוצפי, בחשד שהעביר כספים שלא כחוק לבן אליעזר. במשטרה חושדים כי בתמורה למאות אלפי שקלים, ניצל בן אליעזר את קשריו כדי לסייע למוצפי בעסקיו.

יורה על הליך בדיקה פנימית, היועמ"ש ווינש (חדשות 2)

מוצפי: פואד דרש ממני מיליון שקלים

במהלך חקירתו של בן אליעזר בגין קבלת כספים מאיש העסקים אברהם נניקשווילי, עלה חשד ולפיו גורם נוסף הפקיד כספים בחשבונו של חבר הכנסת. בדיקה העלתה כי מדובר באיש העסקים רוי מוצפי, איל נדל"ן המחזיק בקרקעות ובנכסים בארץ ובעולם.

במהלך חקירותיו במשטרה, סיפר מוצפי כי בנוסף למאות אלפי השקלים שהעביר לחשבונו של בן אליעזר, דרש ממנו חבר הכנסת סכום נוסף של מיליון שקלים. לטענת איש העסקים, העברת הכספים כמעט הושלמה עד שברגע האחרון נמלך בדעתו ולא ביצע את ההעברה.

שלושה ימים בלבד לפני הבחירות לנשיאות, פרש בן אליעזר מהמרוץ בעקבות החקירה שנפתחה נגדו בחשד כי קיבל מאות אלפי שקלים מאנשי עסקים ללא דיווח. הוא עצמו טוען כי לא קיבל דבר שלא כחוק, והפנה את החוקרים לבנו אופיר שלדבריו יודע להסביר מה מקורות הכסף. אופיר בן אליעזר נחקר על ידי ה-FBI בארצות הברית.