תיעוד: רגע הפיצוץ ברכב באשדוד

בסרטון שנקלט במצלמות אבטחה נראה רגע הפיצוץ במכונית ברחוב רוגוזין שבעיר. אדם המוכר למשטרה מעבירות של סחיטה באיומים והפעלת בתי הימורים נהרג וחברו, כבן 30, נפצע בינוני. כך זה נראה

רגעי החיסול באשדוד - לעיני המצלמות: בסרטון ממצלמת האבטחה של עיריית אשדוד נראים רגעי הפיצוץ שזעזע את רובע ד' בעיר - והביא למותו של אדם המוכר למשטרה ולפציעתו של חברו באורח בינוני-קשה. בתיעוד נראה הרכב בו נהגו השניים יורד מן המדרכה לאחר שחנה עליה. שניות לאחר שהחל בנסיעה, הרכב התפוצץ וחלקיו התפזרו לכל עבר. רכב שעמד מאחורי המכונית שהתפוצצה נראה נוסע אחורה בבהלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שעות לאחר החיסול של האדם המוכר למשטרה בלב העיר אשדוד, נחשפים גם פרטים אודות עברו של האיש, שניצל מניסיון דומה לחסלו רק לפני כחודש - זאת באמצעות מטען שהוטמן מתחת לרכב בו נסע. כך מסר גורם המקורב לאדם שחוסל לחדשות 2 Online.

לפני שלוש שנים הוגש נגד היעד לחיסול באשדוד ונגד עבריין נוסף מהעיר כתב אישום בגין עבירות של סחיטה באיומים, עבירות מס ועבירות רבות של החזקה וניהול מקומות למשחקים אסורים. בבקשת מעצרם לבית המשפט בנובמבר 2011 עלה כי קיים חשש ששחרורם יאפשר להם להמשיך בביצוע עבירות ואף יסכן את ביטחון הציבור.

הרכב עולה באש לאחר הפיצוץ (ליזה ללוציאשוילי, דיאל תקשורת)


ההרוג והאדם הנוסף הואשמו במהלך 2011 כי ניהלו בתי הימורים במקומות שונים באשדוד, והפעילו את מקומות ההימורים בשלוש משמרות ביום, 24 שעות ביממה. מכתב האישום עלה בנוסף כי הנאשמים סחטו תוך איום, מאחד המהמרים, את תשלום הפסד ההימורים ותשלומים נוספים כ"ריבית".

את הרווחים שהניבו מעסקי ההימורים, שלשלו הנאשמים לכיסם ולא דיווחו על ההכנסה לרשויות המס. כפועל ישיר מפעילותם של הנאשמים, בהחזקה וניהול של מקומות למשחקים אסורים, הפיקו הנאשמים הכנסה בסך של לפחות 600 אלף שקלים.

אחד הנוסעים חילץ את עצמו מהרכב הבוער

ההרוג וחברו שנפצע באורח בינוני-קשה נפגעו בפיצוץ ברכב בו נסעו בצומת הרחובות רוגוזין ושפירא שברובע ד' באשדוד, סמוך למרכז המסחרי במקום. החבר שנפצע סובל מכוויות ומרסיסים בגפיים.

הרכב המפויח (עזרי עמרם)

פרמדיק מד"א חיים לוין שמתגורר בסמוך, שמע את הפיצוץ וירד לטפל בפצועים: "שמעתי פיצוץ חזק, ניגשתי לחלון וראיתי את הרכב עולה באש. ירדתי מהר למטה ומהרכב יצא בכוחות עצמו גבר כבן 30 בהכרה מלאה, עם כוויות בגפיים ופצעי רסיסים. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני ופינינו אותו בניידת טיפול נמרץ לבית החולים כשמצבו בינוני עד קשה. כשניתן היה להתקרב לרכב, הבחנו בגבר ללא רוח חיים - ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

זירת האירוע באשדוד (ליזה ללוציאשוילי, דיאל תקשורת)