שודדי המוניות באשקלון: 3 ילדים

במשטרת אשקלון הופתעו לגלות כי מי שעומדים מאחורי מכת הגניבות ממוניות של אחת התחנות בעיר הם למעשה 3 קטינים בני לא יותר מ-13. השלושה נעצרו לאחר שתועדו במצלמת אבטחה בשעת מעשה, כששניים מהם רוכבים על סקייטבורד לשם הסחה בעוד שהשלישי סחב מזומנים מהמוניות החונות

עשרות נהגי מוניות מאשקלון נפלו קורבן בתקופה האחרונה לשורת מעשי גניבה של מזומנים מרכביהם. במסגרת מבצע תצפיות שניהלה המשטרה המקומית בשיתוף העירייה, הופתעו הגורמים לגלות כי החשודים במעשה הם שלושה נערים בני לא יותר מ-13.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שבועות ארוכים שבמהלכם הבחינו כי סכומי כסף גדולים נעלמו ממוניותיהם, הגישו הנהגים באחרונה תלונה במשטרת אשקלון בגין מכת הגניבות. בעירייה החליטו להירתם למאמץ ללכידת הפושעים, כחלק מתכנית "עיר ללא אלימות" שהיא מובילה, והתקינו מצלמות אבטחה בסביבת התחנה. מדובר בחלק מפרויקט "עיר ללא אלימות" שמקדם ראש העיר איתמר שמעוני, במסגרתו מוצבות מצלמות אבטחה בחלקים שונים של העיר, אחת מהם הביאה לפיענוח המקרה.

חוקרי משטרת מרחב לכיש שעברו על החומרים המצולמים, זיהו בזירת האירוע שלושה נערים צעירים כשהם משתעשעים ברכיבה על סקייטבורד. בהמשך הצפייה בתיעודים, התחוור לשוטרים כי הרכיבה התמימה בסמוך לחניית המוניות אינה אלא תרגיל הסחה שהפעילו שניים מהם בזמן שהשלישי ניגש באין מפריע למספר רכבים וגנב מהם סכומי כסף.

חברי הכנופיה הצעירים נתפסו בשעת מעשה. החשודים, שני אחים בני 13 וחברם בן 12, נעצרו לחקירה, שבה הודו בשמונה גניבות. עם זאת במשטרה חושדים כי השלושה אחראיים ללא פחות מ-40 גניבות בחודשים האחרונים.