חסן למקורביו: שמח שנגמרה החקירה

המלצת המשטרה להעמיד לדין את יו"ר ועד העובדים בנמל אשדוד לא מדאיגה אותו. "סוף סוף זה יצא מהידיים של המשטרה שמבחינתי הם העבריינים", הוא אמר היום למקורבים אחרי פרסום ההמלצה להעמידו לדין. חסן עצמו פירסם תמונה משותפת שלו עם שר התחבורה וכתב: "כמה צביעות יש באדם הזה שלצערי ולצער רבים הוא שר בממשלת ישראל"

המשטרה: ראיות להעמיד את חסן לדין (פלאש 90)

אחרי פרסום המלצת המשטרה להעמידו לדין, יושב ראש ועד העובדים המושעה של נמל אשדוד, אלון חסן, מגיב לראשונה. אנשים ששוחחו איתו היום מספרים כי חסן אמר להם שהוא "שמח שהחקירה הסתיימה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"סוף סוף זה יצא מהידיים של המשטרה שמבחינתי הם העבריינים", אמר חסן למקורביו בהתייחסותו לפרשת השחיתות. "לא היו שום ציפיות שהמשטרה לא תגיש כתב אישום. בגדול זו בחישה פוליטית".

מוקדם יותר היום פירסם חסן בעמוד הפייסבוק שלו תמונה מהעבר שבה הוא מופיע לצדו של מי שנחשב היום לאויבו הגדול, שר התחבורה ישראל כץ, כששניהם מחובקים. "מה תגידו על התמונה הזאת?", כתב חסן בפוסט שהעלה לרשת החברתית. "התמונה הזאת תמחיש יותר כמה צביעות יש באדם הזה שלצערי ולצער רבים הוא שר בממשלת ישראל".

"מה תגידו על התמונה הזאת?". חסן וכץ

המלצת המשטרה שפורסמה היום מגיעה אחרי שבמשך כשנה ניהלה יחידת להב 433 של המשטרה חקירה סמויה בנמל אשדוד, שהפכה לגלויה בחודש מאי האחרון. החקירה נפתחה אחרי שבתוכנית "אולפן שישי" נחשפה מעורבותו של חסן במספר עסקים שניהלו קשרים עם הנמל.

בהודעת המשטרה היום נכתב כי ממצאי החקירה מצביעים על כך שחסן "הקים בנמל מנגנון שליטה תוך ביצוע עבירות פליליות לכאורה, מרביתן באמצעות ניצול קשריו עם חברת 'דנה' וחברות נוספות בבעלותו הפרטית ובתוך כך גרף רווחים כספיים עצומים לעצמו ולמקורביו". לאחרונה האריך בית המשפט את הרחקתו של חסן מנמל אשדוד עד דצמבר 2014.

במשטרה ממליצים להעמיד את חסן לדין בגין עבירות מרמה והפרת אמונים בתאגיד, סחיטה באיומים, קבלת דבר במרמה, קבלת נכסים שהושגו בפשע ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. עוד ממליצה המשטרה להעמיד לדין ארבעה בני אדם נוספים, בהם מנכ"ל הנמל לשעבר יהושוע סגיס.

פרשת שחיתות בנמל אשדוד (יח"צ נמל אשדוד)

במוקד הפרשה עומדת חברת "דנה שירותי נמל ולוגיסטיקה", שהעניקה שירותים לחברות שונות (כי"ל, שמן, נשר). מהחקירה עולה חשד כי השירות נכפה על חברות אלה באמצעות הפעלת לחץ והצגת מצג שווא על ידי מנהלי חברת דנה - "כל זאת באופן בו היה ברור לחברות כי ללא ההתקשרות עם חברת 'דנה', לא תתאפשר עבודתם בנמל". במשטרה מוסיפים שההתקשרות עם חברת "דנה" גרמה לפגיעה משמעותית בהכנסות נמל אשדוד.

על פי ממצאי החקירה זכתה חברת "דנה" להעדפות בנמל על פני חברות אחרות. "עוד העלתה החקירה כי מחברת 'דנה' בוצעו העברות כספים לחברות אחרות המצויות בשליטת אנשי 'דנה' ומהם לחברות בבעלותו של אלון חסן".

חשד נוסף נוגע לחברת "הופס" שנמצאת בבעלותו של חסן, מייצרת חומרי ניקוי ומוכרת אותם לחברת "קליר", וזו מספקת את החומרים לנמל. על פי המשטרה, החקירה העלתה כי חסן ניצל את השפעתו בנמל על מנת להביא לזכייה חוזרת ונשנית של "קליר" במכרזים.