המשטרה: ראיות להעמיד את חסן לדין

הממצאים של תחקיר אולפן שישי שכנעו גם את המשטרה שיו"ר ועד העובדים בנמל אשדוד עבר על החוק וביצע מעשי שחיתות תוך שהוא מנצל את מעמדו בנמל. "התגלו נורמות התנהגות פסולות", אומרים החוקרים

המשטרה: ראיות להעמיד את חסן לדין (פלאש 90)

המשטרה הודיעה בצהריים (רביעי) כי סיימה את חקירתה בחשד לפרשת שחיתות מסועפת בנמל אשדוד והיא ממליצה להעמיד לדין את אלון חסן, יו"ר ועד העובדים המושעה של הנמל. פרשת השחיתות נחשפה לראשונה בתחקיר "אולפן שישי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשך כשנה ניהלה יחידת להב 433 של המשטרה חקירה סמויה בנמל אשדוד ובחודש מאי האחרון הפכה החקירה לגלויה ובמהלכה נתפסו רכוש ונכסים בשווי המוערך ביותר מ-13 מיליון שקלים.

מהמשטרה נמסר כי ממצאי החקירה מצביעים על כך שחסן "הקים בנמל מנגנון שליטה תוך ביצוע עבירות פליליות לכאורה, מרביתן באמצעות ניצול קשריו עם חברת 'דנה' וחברות נוספות בבעלותו הפרטית ובתוך כך גרף רווחים כספיים עצומים לעצמו ולמקורביו". לאחרונה האריך בית המשפט את הרחקתו של חסן מנמל אשדוד עד דצמבר 2014.

במשטרה ממליצים להעמיד את חסן לדין בגין עבירות מרמה והפרת אמונים בתאגיד, סחיטה באיומים, קבלת דבר במרמה, קבלת נכסים שהושגו בפשע ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. עוד ממליצה המשטרה להעמיד לדין ארבעה בני אדם נוספים, בהם מנכ"ל הנמל לשעבר יהושוע סגיס.

פרשת שחיתות בנמל אשדוד (יח"צ נמל אשדוד)

במוקד הפרשה עומדת חברת "דנה שירותי נמל ולוגיסטיקה", שהעניקה שירותים לחברות שונות (כי"ל, שמן, נשר). מהחקירה עולה חשד כי השירות נכפה על חברות אלה באמצעות הפעלת לחץ והצגת מצג שווא על ידי מנהלי חברת דנה - "כל זאת באופן בו היה ברור לחברות כי ללא ההתקשרות עם חברת 'דנה', לא תתאפשר עבודתם בנמל". במשטרה מוסיפים שההתקשרות עם חברת "דנה" גרמה לפגיעה משמעותית בהכנסות נמל אשדוד.

על פי ממצאי החקירה זכתה חברת "דנה" להעדפות בנמל על פני חברות אחרות. "עוד העלתה החקירה כי מחברת 'דנה' בוצעו העברות כספים לחברות אחרות המצויות בשליטת אנשי 'דנה' ומהם לחברות בבעלותו של אלון חסן".

חשד נוסף נוגע לחברת "הופס" שנמצאת בבעלותו של חסן, מייצרת חומרי ניקוי ומוכרת אותם לחברת "קליר", וזו מספקת את החומרים לנמל. על פי המשטרה, החקירה העלתה כי חסן ניצל את השפעתו בנמל על מנת להביא לזכייה חוזרת ונשנית של "קליר" במכרזים.