התפתחות דרמטית בחקירת תעלומת רצח נועה אייל לפני 16 שנה

בפברואר 1998 נראתה לאחרונה נועה אייל בת ה-17, וכעבור מספר ימים נמצאה גופתה ביער בירושלים לאחר שנאנסה ונרצחה. איש לא הואשם מעולם במעשה, אך כעת במשטרה מקווים שהתגלה כיוון חקירה חדש

האם פוענח רצח נערה מ-1998? התפתחות דרמטית חלה לאחרונה בחקירת רצח נועה אייל בירושלים לפני 16 שנים - פרשה שהסעירה את המדינה. הרצח לא פוענח עד כה, אך כעת מעריכים במשטרה כי התגלה כיוון חדש. בשלב זה לא ניתן לפרט את מהות ההתפתחות, בשל צו איסור פרסום שהוטל על פרטי האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"המשפחה נסערת ונרגשת מאוד, מטבע הדברים זה לא קל להם", מסר מקורב לבני משפחת אייל בתגובה להתפתחות בחקירה, והוסיף כי הם ממתינים להסרת צו איסור הפרסום. "אלו ימים קשים עבורם. הם מבקשים לחזק את ידי המשטרה, מחכים לראות מה יהיה ומקווים לטוב".

אייל בת ה-17 נאנסה ונרצחה בשכונת רמות בירושלים בפברואר 1998, בשעה שהייתה בדרכה חזרה לביתה בשעות הלילה. אייל נראתה בפעם האחרונה בכיכר הדווידקה בירושלים, לאחר שצפתה בסרט בסינמטק עם בן זוגה.

הזירה בה נמצאה גופתה (חדשות 2)

אחת העדויות שנאספו במשטרה טוענת כי אייל עלתה על טרמפ, ועד ראייה אף דיווח כי זיהה מכונית עוזבת את אזור הרצח בשעות הלילה. לאחר שלא שבה לביתה פנו ההורים למשטרה, שהחלה בחיפושים נרחבים בהשתתפות מאות שוטרים ומתנדבים, לצד כלבי גישוש ומסוקים. לאחר מספר ימים התגלתה הגופה של אייל על ידי אחד המתנדבים בוואדי ביער רמות.

הרצח לא פוענח. נועה אייל ז"ל (חדשות 2)

במהלך השנים חקרה המשטרה מספר כיוונים, אך זהות הרוצח מעולם לא התגלתה. חשודים שונים נעצרו, אך לא הואשמו במעשה. במשטרה בדקו במהלך השנים את האפשרות שהרצח בוצע על רקע לאומני, אך גם הכיוון הפלילי נבדק מספר פעמים. בשנת 2006 אף הורתה המשטרה על איסוף בדיקות DNA של עברייני מין מרחבי הארץ על מנת לבדוק האם הם קשורים למעשה.