חשד: חייל גנב נשקים מצה"ל. צפו בתיעוד התפיסה

שני צעירים בדואים, אחד מהם חייל בשירות סדיר, נעצרו בחשד שגנבו נשקים מצה"ל במטרה לסחור בהם. החייל החשוד טען כי מדובר בנשקו האישי אך בבדיקה עם המשטרה הצבאית החוקרת התברר כי הנשק נגנב שבוע קודם לכן מבסיס צאלים

שוטרי משמר הגבול עצרו אמש (שני) שני צעירים בדואים, אחד מהם חייל בשירות סדיר, בחשד שגנבו נשקים מצה"ל במטרה לסחור בהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מעצרם של השניים התאפשר בזכות מידע שהגיע למשרדי מג"ב מרכז. עד מהרה איתרו הבלשים את הרכב שבו על פי החשד היו אמורים להימצא כלי הנשק הבלתי חוקיים. ברכב נתפסו שני חשודים - חייל תושב חורה ותושב רהט בשנות ה-20 לחייו.

בחיפוש ברכב נמצא נשק מיקרו תבור השייך לצה"ל. החייל החשוד טען כי מדובר בנשקו האישי אך בבדיקה עם המשטרה הצבאית החוקרת התברר כי הנשק נגנב שבוע קודם לכן מבסיס צאלים. שני החשודים נעצרו ונלקחו לחקירה.

(חטיבת דובר המשטרה)

בתום חקירה הבינו החוקרים כי החשוד גנב נשק נוסף השייך לצה"ל והעבירו זמן קצר קודם לכן לאדם אחר, תושב רהט. צוות בילוש מיהר להגיע לביתו של החשוד הנוסף, שם נתפס הנשק. שני מעורבים נוספים בפרשה, תושבי רהט בשנות העשרים לחייהם, נעצרו גם הם.

"מחקירה ראשונית עולה כי כוונת הארבעה הייתה לסחור בנשקים שנגנבו תמורת סכום כסף נכבד", אמר רפ"ק ראובן נאווי, קצין החקירות והמודיעין של היחידה. "הנשקים היו עלולים להתגלגל בקלות לארגוני פשיעה או גורמי פח"ע תמורת עשרות אלפי שקלים".

אתמול החליט בית משפו השלום באשקלון להאריך את מעצרם של החשודים בתשעה ימים. מהמשטרה נמסר כי החקירה תמשיך להתנהל בימים הקרובים עד להגשת כתבי אישום.