העבריין מיכאל מור נעצר בנתב"ג

ראש ארגון הפשע מהצפון שב לארץ לאחר יותר משנתיים שבהן שהה בחו"ל ונעצר על ידי בלשי היאחב"ל מיד עם נחיתתו בנמל התעופה. מור חשוד בסחיטה באיומים ובשורת עבירות כלכליות. עורכי דינו: הוא חזר מרצונו החופשי

העבריין מיכאל מור נעצר בנתב"ג (ארכיון) (חדשות 2)

ראש ארגון הפשע מהצפון מיכאל מור נעצר לפנות בוקר (שלישי) על ידי המשטרה בנמל התעופה בן גוריון עם נחיתתו בארץ. מור, שעמד במרכז פרשת "השוטרים הנוקמים", נמלט מהארץ לפני כשנתיים וחצי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתקופה שבה נעדר שהה מור בדרום אפריקה, תאילנד, ספרד ולאחרונה גם ברומניה - משם שב לפנות בוקר. הוא נעצר על ידי בלשי היחב"ל ונלקח לחקירה. אחר הצהריים הוא יובא לבית משפט השלום בראשון לציון לדיון בהארכת מעצרו.

החשד העיקרי שעלה נגד מור הוא שהוא מעורב בפרשת שוחד חדשה שנחקרת ביאחב"ל (יחידה ארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית). מור חשוד גם בעבירות של סחיטה באיומים ובעבירות כלכליות ובהן הלבנת כספים.

פרקליטיו, עורכי הדין יהלי שפרלינג ודורון נוי, מדגישים כי מור הגיע לישראל מרצונו החופשי, מכחיש את כל החשדות נגדו והם משוכנעים שישוחרר בקרוב.

ב-2006 עמד מור במרכז פרשת "השוטרים הנוקמים". בפרשה היו מעורבים מספר שוטרים מהמחוז הצפוני של משטרת ישראל, שהורשעו בהנחת מטעני נפץ בביתו וברכבו של מור - וזאת בתגובה להשלכת רימונים לבתי שוטרים ואיומים עליהם ועל בני משפחותיהם.

זירת החיסול בנהריה (יעקב הרצקוביץ)

לפני כארבעה חודשים חוסל באדר מור, אחיו של ראש ארגון הפשע, בנהריה. מור נמצא ברחוב יעקב אביר בעיר עם מספר פצעי ירי בפלג גופו העליון. פרמדיקים של מגן דוד אדום שהגיעו למקום העניקו לו טיפול ראשוני ופינו אותו לבית החולים בעיר כשמצבו מוגדר אנוש, אך שם נאלצו לקבוע את מותו.

ביום שישי האחרון עצרו חוקרי ימ"ר חוף את גלעד בן שלמה, תושב נהריה ומי שנחשב אחד מהחיילים הבכירים בארגון הפשיעה של מיכאל מור, בחשד לסחר בסמים. ימ"ר מחוז חוף פעל באופן סמוי נגד מספר חשודים במעורבות בעסקת סמים. אחרי מעצרם של 4 חשודים, תושבי כפרים בגליל המערבי, הסתתר בן שלמה באזור תל אביב וכשאותר נעצר אף הוא.

בהכנת הידיעה השתתפו משה נוסבאום, גיא פלג, יוסי מזרחי ואלון שני