פרסום ראשון: השופט כהן עומת עם המתלוננת המרכזית נגדו

כחודש לאחר שנחשף כי שופט ביהמ"ש המחוזי חשוד כי הטריד מינית וביצע מעשים מגונים ב-5 נשים, עומת כהן עם המתלוננת המרכזית בתיק נגדו - תובעת לשעבר בפרקליטות. במהלך העימות טענה המתלוננת כי השופט חיבק ונישק אותה בניגוד לרצונה, אך להגנתו הגיב כהן: "היה זה רק חיבוק ניחומים"

עומת עם המתלוננת. השופט כהן (אתר הנהלת בתי המשפט)

עימות בחדר החקירות: נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת יצחק כהן, עומת היום (שני) עם אחת המתלוננות נגדו - תובעת לשעבר בפרקליטות. השופט כהן נחשד בהטרדה מינית וביצוע מעשים מגונים בחמש נשים, בהן שתי מתלוננות מרכזיות - האחת התובעת לשעבר בפרקליטות והאחרת עובדת בבית משפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפרשה העידו חמישה שופטים, בהם ארבעה שופטי בית המשפט המחוזי בנצרת. השופט כהן נחקר בעבר במשטרה במשך יום שלם, והיום היה זה יום החקירה השני, במהלכו עומת עם המתלוננת המרכזית.

במהלך העימות טענה המתלוננת בפני השופט: "חיבקת אותי בניגוד לרצוני בלשכה שלך, ניסית לנשק אותי בפה". השופט כהן אמר להגנתו: "זה בסך הכל היה חיבוק ניחומים, אחרי שלא קיבלתי בזמנו את תפקיד נשיא בית המשפט המחוזי".

מדובר באחת מפעולות החקירה האחרונות, לפני שהמשטרה תעביר את התיק לפרקליטות, לקראת הגשת כתב אישום נגד השופט. לפני כשלושה שבועות נחקר כהן באזהרה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלוד, כשבידי המשטרה חמש עדויות נגדו, מהן שתיים או שלוש שלא חלה עליהן התיישנות.

"זה היה חיבוק ניחומים". כהן (חדשות 2)

הפרקליטה סירבה להתלונן - פרקליט המדינה נמנע מפתיחת חקירה

אחת העדויות היא של פרקליטה שעבדה במחוז הצפוני, אשר טענה בעבר באוזני מקורביה כי הנשיא כהן הטריד אותה. בהמשך הצהירה שאין בדעתה להתלונן ואף ביקשה ממקורביה שלא יעשו זאת בשמה. היא טענה כי אם תיפתח חקירה היא לא תשתף פעולה, וזו הייתה הסיבה לכך פרקליט המדינה דאז משה לדור הגיע למסקנה שאין להעביר את המידע לחקירת משטרה.

בידי החוקרים תלונות של שתי נשים נוספות המשתייכות למשפחתו של השופט כהן, שטענו כי הטריד אותן מינית וביצע בהן מעשים מגונים לפני כ-20 שנים, אך גם במקרה הזה התברר שבין שתי המשפחות יש סכסוך ועלה חשד כי התלונות הוגשו במסגרת הסכסוך.